توزیع بیش از ۳۴ هزار بسته معیشتی در میان خانواده‌های کم برخوردار

علی درویش‌پور با اشاره به همزمانی ماه مبارک رمضان و عید نوروز، از توزیع بیش از ۳۴ هزار بسته معیشتی در میان خانواده‌های نیازمند خبر داد.

به گزارش شهروندآنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ علی درویش‌پور، سخنگوی ستاد نوروزی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به ماموریت‌های هلال‌احمر از ابتدای طرح نوروزی تا به امروز گفت: از تاریخ ۲۴ اسفند لغایت ۴ فروردین، ۱۴۸۰ عملیات و خدمت از سوی هلال‌احمر به شهروندان ارائه شده که در این ماموریت‌ها مجموعا به ۸۵۹۱ نفر امدادرسانی شد.

وی افزود: قسمت مهمی از ماموریت‌های هلال‌احمر در این ایام در حوزه جاده‌ای بود که بر همین اساس ۱۲۴ نفر از شهروندان متاثر از حوادث جاده‌ای رهاسازی و ۱۰۳۴ نفر در محل درمان شدند.

درویش‌پور ادامه داد: علاوه بر این جمعیت هلال‌احمر با بهره‌گیری از توان داوطلبان و جوانان در نقاط مختلف جاده‌های کشور حضور فعال داشته و به راهنمایی و آموزش مسافران نوروزی می‌پردازد و در قالب طرح‌های مختلف خدمات بشردوستانه به شهروندان ارائه می‌دهد. در همین رابطه ۱۱۴ هزار نفر از خدمات پویش بهرفت، ۴۴ هزار نفر از پویش سبز و ۳۶ هزار نفر از خدمات اکیپ‌های سحاب بهره‌مند شدند. در مجموع سازمان جوانان هلال‌احمر در این مدت به بیش‌از ۸۸۸ هزار نفر خدمات‌رسانی کرده است.

سخنگوی ستاد نوروزی هلال‌احمر خاطرنشان کرد: در سال جاری ماه مبارک رمضان با ایام نوروز همزمان شده و هلال‌احمر با توجه به رسالتی که دارد در کنار نیازمندان و افراد کم برخوردار حضور دارد که بر این اساس از ابتدای طرح نوروزی ۳۴ هزار و ۹۰۰ بسته معیشتی در میان اقشار ضعیف جامعه توزیع شده است.

این مقام مسئول در هلال‌احمر تصریح کرد: در مجموع بیش از ۱۶۸ هزار نفر از خدمات سازمان داوطلبان در این مدت بهره‌مند شده که بهره‌مندی ۴ هزار و ۴۶۰ نفر از طرح نیابت و ۷۴ هزار نفر از طرح پایش سلامت بواسطه فعالیت ۷۲۵ پزشک داوطلب، تنها گوشه‌ای از این خدمات است.

وی افزود: خدمات هلال‌احمر معطوف به حوزه امدادرسانی و درمان نیست و این جمعیت در ۱۰ روز اخیر به ۴ هزار و ۷۵۸ نفر در حوزه توانبخشی خدمات‌رسانی انجام داده است. همچنین نیاز دارویی ۳۶ هزار و ۶ نفر از مراجعه‌کنندگان به داروخانه‌های هلال احمر را برطرف و پاسخگوی نیازهای درمانی ۳۲ هزار و ۴۹۴ نفر از شهروندان بوده است.

درویش‌پور توضیح داد: در مجموع یک میلیون و ۳۳۲ هزار و ۹۶۵ نفر از ابتدای طرح نوروزی از خدمات هلال‌احمر بهره‌مند شدند که این خدمات با بکارگیری ۱۳۴ هزار و ۱۲۱ نفر/روز از کارکنان، داوطلبان، جوانان و امدادگران به مردم ارائه می‌شود.

لازم به ذکر است که ۴ هزار و ۲۵۸ پایگاه، مرکز و پست موقت نوروزی توسط جمعیت هلال‌احمر در ایام نوروز فعال و به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کنند.

انتهای پیام/

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.