پاسخ هلال احمر به نیاز دارویی ۳۸ هزار مراجعه‌کننده نوروزی

علی درویش پور با اشاره به خدمات‌رسانی داروخانه‌های هلال احمر در ایام تعطیل نوروز، از تامین نیاز دارویی بیش‌از ۳۸ هزار مراجعه کننده، خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ علی درویش پور، سخنگوی ستاد نوروزی جمعیت هلال احمر با اشاره به ماموریت‌های هلال احمر از ابتدای طرح نوروزی تا به امروز گفت: از تاریخ ۲۴ اسفند لغایت ۵ فروردین، هلال احمر با بهره‌گیری از توان داوطلبان و جوانان در نقاط مختلف جاده‌های کشور حضور فعال داشته و به راهنمایی و آموزش مسافران نوروزی می‌پردازند و در قالب طرح‌های مختلف خدمات بشردوستانه به شهروندان ارائه می‌دهند. در همین رابطه ۱۵۸ هزار نفر از خدمات پویش بهرفت، ۶۱ هزار نفر از پویش سبز و بالغ  بر ۵۰ هزار نفر از خدمات اکیپ‌های سحاب بهره‌مند شدند. در مجموع سازمان جوانان هلال احمر در این مدت به بیش‌از یک میلیون و ۲۱۱ هزار نفر خدمات‌رسانی کرده است.

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر خاطرنشان کرد: در سال جاری ماه مبارک رمضان با ایام نوروز همزمان شده و هلال احمر با توجه به رسالتی که دارد در کنار نیازمندان و افراد کم‌برخوردار حضور دارد که بر این اساس از ابتدای طرح نوروزی ۳۷ هزار و ۵۰۴ بسته معیشتی در میان اقشار ضعیف جامعه توزیع شده است.

این مقام مسئول در هلال احمر تصریح کرد: در مجموع بیش از ۱۹۹ هزار نفر از خدمات سازمان داوطلبان در این مدت بهره‌مند شده که بهره‌مندی ۵ هزار و ۲۱۲ نفر از طرح نیابت و ۱۲۳ هزار نفر از طرح پایش سلامت بواسطه فعالیت ۷۴۹ پزشک داوطلب، تنها گوشه‌ای از این خدمات است.

او افزود: خدمات هلال احمر معطوف به حوزه امدادرسانی و درمان نیست و این جمعیت در ۱۱ روز اخیر به ۴ هزار و ۷۷۸ نفر در حوزه توانبخشی خدمات‌رسانی انجام داده است. همچنین نیاز دارویی ۳۸ هزار و ۷۱۵ نفر از مراجعه‌کنندگان به داروخانه‌های هلال احمر را برطرف و پاسخگوی نیازهای درمانی ۳۸ هزار و ۵۶۸ نفر از شهروندان بوده است.

درویش پور با تاکید بر این که تا پایان تعطیلات و اتمام سفرهای نوروزی، هلال احمر در آماده باش است، توضیح داد: در مجموع یک میلیون و ۷۴۴ هزار و ۵۱ نفر از ابتدای طرح نوروزی از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند که این خدمات با به کارگیری ۱۳۴ هزار و ۱۲۱ نفر/روز از کارکنان، داوطلبان، جوانان و امدادگران به مردم ارائه می‌شود.

لازم به ذکر است که ۴ هزار و ۲۵۸ پایگاه، مرکز و پست موقت نوروزی توسط جمعیت هلال احمر در ایام نوروز فعال و به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کنند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.