جزئیات محدودیت‌های ترافیکی در راه‌های مازندران

اعمال محدودیت‌ های ترافیکی نوروزی تا چهارشنبه ۱۵ فروردین در جاده های ارتباطی مازندران ادامه دارد.

به گزارش شهروند آنلاین، رئیس پلیس راه مازندران گفت: با توجه به پیش‌بینی وضعیت تردد و اقدامات کنترل ترافیک تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ و ارتقای ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی تا پایان روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ به شرح زیر اجرا خواهد شد:

الف) محدودیت‌های کلی

۱ – عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها، محور‌های کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محور‌هایی که ضرورت ایجاب نماید، ممنوع است.

۲ – در تمامی محور‌های برون‌شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود، عبور و مرور انواع خودرو‌های حامل مواد سوختی فاسد شدنی، بهداشتی کود‌های شیمیایی ضدعفونی کننده و کالا‌های اساسی گندم، جو، برنج، سوپا، دانه‌های روغنی و. یا دارای مجوز از پلیس راه راهور فراجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه‌هایی اعمال می‌شود که مقررات یک طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

تردد انواع تریلر کامیون و کامیونت به استثنا حاملین مواد سوختی، بهداشتی کالای اساسی و دارای مجوز روز ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ در همه محور‌های برون‌شهری کشور ممنوع است.

ب) محدودیت‌های محوری

* محور کرج – چالوس

تردد انواع تریلر کامیون و کامیونت در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع است.

* اعمال محدودیت تردد شمال به جنوب

* در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید، ماموران پلیس راه محدودیت یکطرفه مقطعی تا جمعه ۱۷ فروردین به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بلعکس انجام خواهد شد.

تبصره:

محور تهران – فیروز کوه – قائم شهر

تردد انواع تریلر‌ها از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۴ روز‌های شنبه، یکشنبه دوشنبه و سه شنبه ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین از مسیر شمال به جنوب محور قائم شهر فیروزکوه – تهران و بالعکس در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید مأموران پلیس راه ممنوع است.

(پ) محدودیت‌های محمولات ترافیکی

۱- حمل و نقل محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده اند در تمامی راه‌های اصلی تا ساعت ۷ صبح دوشنبه ۱۴ فروردین ممنوع اعلام شد.

۲- صدور مجوز عبور برای خودرو‌های ترافیکی تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ ممنوع است.

تبصره: برای تاریخ‌های ۹ و ۱۰ فروردین صرفاً برای محمولات ترافیکی دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مراجع صادر کننده مجوز صادر می شود.

ت) محدودیت‌های خودرو‌های ترانزیت حامل مواد سوختی

ورود و تردد همه خودرو‌های ترانزیت مواد سوختی تا ساعت ۷ صبح دوشنبه ۱۴ فروردین ممنوع است.

ضمن اینکه خودرو‌های مذکور در سایر ایام طرح نوروز سال ۱۴۰۳ صرفاً در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل‌های ایمن بین راهی خواهند بود.

تبصره: عبور و مرور انواع خودرو‌های حامل مواد سوختی فاسد شدنی، بهداشتی کود‌های شیمیایی ضدعفونی کننده و کالا‌های اساسی گندم، جو، برنج، سوپا، دانه‌های روغنی و.

یا دارای مجوز از پلیس راه راهور فراجا از این امر مستثنی هستند.

ث) اعمال محدودیت‌های پیش‌بینی نشده

در صورت نیاز به اعمال محدودیت‌های پیش بینی نشده در محور‌های تحت پوشش به منظور کنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه، بصورت مقطعی و منطقه‌ای با در نظر گرفتن فرصت کافی برای اطلاع رسانی تصمیمات مقتضی اتخاذ می‌شود.

* تبصره:

اجرای محدودیت‌های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محور‌ها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد با هماهنگی، اجرای محدودیت‌ها لغو خواهد شد.

سهنگ جهانتاب ،رئیس پلیس راه مازندران همچنین به رانندگانی که قصد تردد در محور‌های مواصلاتی استان را دارند،  توصیه کرد: ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی و مدیریت سفر خود در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۲۱۸۲۴۴۲۰ و ۲۱۸۲۴۴۳۴ پلیس راه استان با پیش شماره ۰۱۱ تماس بگیرند./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.