رو در روی گزارشگر ویژه درباره نسل‌کشی در غزه

فرانچسکا آلبانیز:برای جنایات اسرائیل می‌شود دایره المعارف نوشت

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد تاکید کرد: اگر دیوان بین‌المللی کیفری در تحقیقات درباره جنایات اسرائیل در غزه آن هم فقط از هفتم اکتبر تاکنون جدی باشد، چندین دهه سرش شلوغ خواهد بود.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی میدل ایست آی، نماینده عالی سازمان ملل متحد تصریح کرد: گزارش مربوط به جنایت‌های رژیم اشغالگر در غزه، تنها گویای سرسوزنی از کوه جنایت‌ها و نسل‌کشی است که تاکنون رخ داده است.

فرانچسکا آلبانیز (Francesca Albanese) گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد درباره اراضی اشغالی فلسطینی در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در شهر ژنو سوئیس در یک نشست خبری حاضر شد و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ گفت. این نشست خبری پس از ارائه گزارش او در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد برگزار شد.

آلبانیز در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا شما سند مکتوبی از جانب اسرائیل دارید که نشان دهنده وجود نیت آشکار برای ارتکاب نسل‌کشی باشد؟ گفت: آیا فکر می‌کنید در روآندا و در بوسنی هرزگووین، مقامات دولتی سندی نوشته بودند که می‌گفت من می‌خواهم نسل‌کشی کنم؟ آیا شما چنین چیزی را دیده‌اید؟ پاسخ من به شما این است که این روش، جواب نمی‌دهد. این اظهارات (مندرج در گزارش بنده) مثل نوک کوه یخ است؛ زیرا من در گزارش خود، درباره تعداد کلمات محدودیت دارم. محدودیت‌های بسیار سختی درباره تعداد کلمات گزارش وجود دارد. اگر این محدودیت نبود ما می‌توانستیم یک دائره المعارف درباره گفته‌ها و اقدامات عملی بنویسیم. این حرفم فقط برای تمثیل نیست بلکه جدی است. اگر دیوان بین‌المللی کیفری در تحقیقات درباره اقدامات اسرائیل در غزه آن هم فقط از تاریخ هفتم اکتبر تاکنون جدی باشد، چندین دهه سرش شلوغ خواهد بود./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.