حماس: راهی جز مقاومت وجود ندارد

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در بیانیه‌ای به مناسبت روز «زمین»، آزادسازی سرزمین فلسطین و مقدسات آن را مسئولیت تمام امت اسلام دانست و اعلام کرد که برای این کار، راهی جز مقاومت وجود ندارد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از شبکه «القدس»، جنبش حماس در این بیانیه اعلام کرد: «طوفان الاقصی» ادامه انقلاب مردم ما در دفاع از سرزمین و اماکن مقدس خود است.

در این بیانیه آمده است: سرزمین تاریخی فلسطین و در قلب آن قدس و مسجدالاقصی کانون درگیری با دشمن است و برای آزادسازی آن راهی جز گزینه مقاومت همه‌جانبه وجود ندارد.

حماس اضافه کرد: ما دلاوری‌ها و جانفشانی‌های مقاومت و حماسه ملت مان در نوار غزه را می‌ستاییم. ما به مردم خود در کرانه باختری، قدس، مسجدالاقصی و در اردوگاه‌های آوارگان درود می‌فرستیم و آنها را به انسجام بیشتر و تقویت همه اشکال مقاومت فرامی‌خوانیم.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: آزادسازی سرزمین فلسطین، قدس، مسجدالاقصی و اماکن مقدس، پایان دادن به اشغالگری و تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس، پروژه‌ای است که تنها به ملت فلسطین مربوط نمی‌شود، بلکه مسئولیتی تاریخی است که بر دوش امت عربی و اسلامی و مردمان آزاده در سراسر جهان است.

حماس همچنین افزود: ما از امت‌های عربی و اسلامی و مردم آزاده جهان می‌خواهیم که همبستگی و حمایت از ملت ما در نوار غزه را تشدید کنند.

جنبش حماس در حالی خواستار همبستگی جهانی با ملت فلسطین شده است که رژیم صهیونیستی برای یکصد و هفتاد و ششمین روز متوالی در حال جنگ نسل‌کشی علیه فلسطینی‌ها در نوار غزه است و با انجام حملات به مناطق مختلف، همچنان به بمباران ساکنان این منطقه که با قحطی و سوء تغذیه روبه‌رو هستند، ادامه می‌دهد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.