توصیه‌هایی برای حفظ طبیعت در روز ۱۳ بدر

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کشور نسبت به رعایت مسائل ایمنی در روز طبیعت هشدار داد و گفت: مردم از شکستن تنه و شاخه درختان و آتش زدن بوته‌ها در روز طبیعت در عرصه‌های منابع طبیعی خودداری کنند.

به گزارش شهروند آنلاین از سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، سرهنگ ستاد «علی ملکی آهنگران» با اشاره به اینکه همه با هم در روز سیزده بدر از طبیعت حمایت کنیم، خواستار آن شد تا مردم و مسافران از بردن خودرو تا عمق طبیعت و کوبیدگی خاک و گیاهان طبیعی اجتناب کرده و مسیری را برای رسیدن به طبیعت پیاده طی کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اظهار داشت: همچنین هموطنان از شکستن تنه و شاخ و برگ درختان و آتش‌زدن بوته‌ها اجتناب کنند، بخشی از پخت و پز غذایی در منزل انجام و در صورت امکان برای تهیه آتش از زغال یا کپسول‌های گاز استاندارد با مراعات نکات ایمنی استفاده شود.

او اضافه ‌کرد: سبزه‌های نوروز را در طبیعت رها نکنیم و آنها را به شهرداری‌ها و دامداری‌ها تحویل دهیم.

این مسئول با بیان اینکه مردم از ایجاد آلودگی صوتی در طبیعت اجتناب کنند، یادآور شد: موجودات زنده بالاخص حیات وحش به صداهای ترقه و مواد منفجره حساس هستند.

ملکی آهنگران با بیان اینکه هموطنان از روشن کردن آتش و رها کردن آن در طبیعت خودداری کنند، افزود: از بردن ظروف یک‌بار مصرف به طبیعت در این روز خودداری شود.

او تصریح کرد: هموطنان از همراه بردن وسایلی همچون اره، تبر، تفنگ بادی و ساچمه‌ای که باعث تخریب طبیعت می‌شود، خودداری کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان اینکه مردم از رها کردن اضافه مواد غذایی خود در طبیعت خودداری کنند، گفت: همچنین برای جلوگیری از آلودگی آب‌های روان از مصرف مواد شوینده در جوبیارها، کانال‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها جلوگیری و در صورت امکان ظروف استفاده شده در روز طبیعت را برای شست و شو به منزل بازگردانند.

او از مردم خواست تا از ریختن مواد غذایی اضافه و پرتاب زباله در طبیعت و جاده‌ها خودداری کنند و افزود: رها نکردن ماهی‌های قرمز در تالاب‌ها و آب‌های روان و دریاچه‌ها و رودخانه‌ها، نکته دیگری است که باید به‌طور جد مورد توجه قرار گیرد و در صورتی که قصد رهاسازی آنها را داریم در حوض‌های بسته انجام شود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.