توصیه‌های هلال‌ احمر همزمان با موج بازگشت مسافران

ارائه خدمات به بیش از 4.7 میلیون مسافر نوروزی

جمعیت هلال احمر با صدور اطلاعیه‌ای با اشاره به موج بازگشت مسافران نوروزی، به مسافران و رانندگان توصیه کرد که با رعایت نکات رانندگی ایمن به حفظ روند کاهشی تصادفات جاده‌ای در نوروز کمک کنند.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ متن اطلاعیه جمعیت هلال احمر به شرح زیر است:

۱. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در طرح نوروزی ۱۴۰۳ با به کارگیری ۱۴۳ هزار و ۱۲۱  نفر (رشد ۷۶ درصدی) از کادر و نیروهای داوطلب و همچنین آماده‌باش تمامی مراکز عملیاتی شامل ۴۲۵۸ پایگاه و پست‌های نوروزی برای ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه به هموطنان از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا امروز ۱۱ فروردین ماه همچنان آماده خدمات‌رسانی است.

۲. طی ۱۶ روز گذشته از طرح نوروزی، جمعیت هلال احمر به ۴ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۳۷۱ نفر از هموطنان خدمات بشردوستانه و امداد و نجات ارائه کرده است.

۳. از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ در سطح کشور، ۳۱۴۵ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر انجام شده که ۱۹۴۴ مورد آن عملیات‌های امداد و نجات معادل ۶۲ درصد کل عملیات‌ها شامل حوادث جاده‌ای، کوهستان جوی و … بوده است.

۴. در طرح نوروزی ۱۴۰۳ به ۲۴ هزار و ۹۸۳ نفر از آسیب‌دیدگان و در راه ماندگان توسط نجانگران جمعیت هلال احمر خدمات لازم امدادی ارائه شده است.

۵. طی ۱۶ روز گذشته از طرح نوروزی ۳ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۵۵ نفر از هموطنان به پست‌های ایمنی و سلامت سفر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مراجعه و خدمات لازم بشر دوستانه را دریافت نمودند که منجر به مشارکت ۴۶۸ هزار و ۹۵۲  نفر در پویش بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) شده است.

۶. در طرح نوروزی امسال شاهد کاهش ۴ درصدی ترددها، کاهش ۱۴ درصدی عملیات جاده‌ای، کاهش ۲۳ درصدی عملیات‌های نجات و رهاسازی و کاهش ۱۱ درصدی انتقال مصدومان به مراکز درمانی بوده‌ایم.

۷. در حال حاضر در شرایط موج بازگشت مسافران هستیم و از آنجا که آمار تصادفات در راه‌های کشور در طول سال بالاست توصیه می‌شود که رانندگان در این ایام با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، مراقب خود و همراهان باشند، بی‌توجهی به این نکات سبب ایجاد حادثه و پشیمانی می‌شود.

۸. برای بازگشت، عجله‌ای نداشته باشید در صورت احساس خستگی و خواب آلودگی حتما استراحت کنید. قانون هر دو ساعت رانندگی، یک ربع استراحت را فراموش نکنید.

۹. شماره تلفن امدادی 112 جمعیت هلال احمر به صورت 24 ساعته، آماده پاسخگویی به مردم و امداد و نجات افراد حادثه‌دیده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.