رشد 65 درصدی اعزام کاروان‌های سلامت در سال 1402

رئیس سازمان داوطلبان گفت: در طول سال گذشته 1388 کاروان سلامت این سازمان به مناطق دورافتاده و کم‌برخوردار اعزام شدند.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ وحید سلیمی‌گفت: در راستای ارائه خدمات داوطلبانه و سلامت محور به ساکنان مناطق محروم و دور از دسترس خدمات پزشکی و درمانی، در طول سال گذشته 1388 کاروان سلامت این سازمان به مناطق دورافتاده و کم‌برخوردار اعزام شدند.

رئیس سازمان داوطلبان تصریح کرد: در سال 1401 و با کمک اعضا، داوطلبان، خیرین و حامیان، 840 کاروان سلامت به مناطق جامعه هدف اعزام شد و در سال 1402 شاهد رشد 65 درصدی این خدمت در سراسر کشور بودیم.

سلیمی در ادامه بیان کرد: کاروان‌های سلامت با نقش‌آفرینی داوطلبانه پزشکان متخصص و عمومی، پیراپزشکان، کارشناسان مامایی و پرستاری… سال گذشته به 219 هزار و 618 نفر در مناطق کم‌برخوردار سراسر کشور، خدمات رایگان ارائه کردند.

او افزود: همچنین با مشارکت خیرین و داوطلبان سراسر کشور، در حاشیه برگزاری این کاروان‌های سلامت 31هزار و 24 بسته معیشتی تهیه و تامین و بین نیازمندان توزیع شد.

سلیمی از مشارکت 14 هزار و 668 داوطلب در برگزاری و اعزام کاروان‌های سلامت سال 1402 خبر داد و ضمن قدردانی از این مشارکت فعال و اثربخش، ارزش ریالی خدمات سلامت محور و معیشت محور کاروان‌های یاد شده را بیش از 450 میلیارد و 593 میلیون ریال اعلام کرد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.