بهره‌مندی بیش از ۴۲۷ هزار نفر از بسته‌های معیشتی در طرح هلال رحمت

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر گفت: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در ایام نوروز به ۹۰۹ هزار و ۵۹۵ نفر از هموطنان خدمات ارائه داده که از این میزان، ۴۲۷ هزار و ۸۲۶ نفر از خدمات بسته‌های معیشتی در قالب طرح ملی “هلال‌رحمت” و بیش از ۲۵۲ هزار نفر از سفره‌های افطاری داوطلبان در سراسر کشور بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش شهروندآنلاین از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ علی درویش پور سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر در تشریح خدمات نوروزی این جمعیت گفت: در ۱۷ روز گذشته از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ جمعیت هلال احمر به بیش از ۵ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۷۰ نفر از هموطنان خدمات بشر دوستانه و امداد و نجات ارائه شده است.

انجام ۳۳۴۷ عملیات و خدمات امداد و نجات

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر افزود: از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ در سطح کشور توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر ۳۳۴۷ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات صورت پذیرفت که ۲۰۵۲ مورد آن عملیات‌های امداد و نجات معادل ۶۱ درصدی کل عملیات ها شامل حوادث جاده ای، کوهستان، جوی و … است.

امدادرسانی به بیش از ۲۴۹ هزار نفر آسیب دیده

درویش پور بیان کرد: در طرح نوروزی ۱۴۰۳ هلال احمر تاکنون ۲۹ هزار و ۹۶۸ نفر از آسیب دیدگان و در راه ماندگان توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر لازم امداد و نجات ارائه شده است. طی ۱۷ روز گذشته ۱۱۹۴ مصدوم و بیمار توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۳۱۹۵ مصدوم و بیمار در محل حادثه درمان شدند.

وی بیان کرد: نجاتگران جمعیت هلال احمر تاکنون ۱۴۴۳ مورد عملیات امداد و نجات جاده ای را در محورهای برون شهری به انجام رسانده اند که ۲۲۶ مصدوم محبوس در خودروها رهاسازی شده اند.

مراجعه بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به پست‌های ایمنی و سلامت سفر

به گفته سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر؛ طی ۱۷ روز گذشته از طرح نوروزی ۴ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۷۳۱ نفر از هموطنان به پست‌های ایمنی و سلامت سفر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مراجعه و خدمات لازم بشر دوستانه را دریافت کردند که منجر به مشارکت  ۵۴۴ هزار و ۹۸ نفر در پویش بهرفت شده است.

درویش پور گفت: از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ و تا امروز ۱۲ فروردین سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به  ۹۰۹ هزار و ۵۹۵ نفر از هموطنان خدمات ارائه داد و در طرح‌ هلال رحمت ۴۲۷ هزار و ۸۲۶ نفر، در طرح پایش سلامت ۲۰۹ هزار و ۷۵۲ نفر، در طرح نیابت ۱۲۴۸۳ نفر و در طرح سفره‌های افطاری، ۲۵۲ هزار و ۸۵۲ نفر خدمات لازم داوطلبانه را دریافت کرده‌اند.

وی بیان کرد: طی ۱۷ روز گذشته از طرح نوروزی ۱۴۰۳ در مراکز درمانی توانبخشی داروخانه‌ها و مرکز حج و زیارت خدمات لازم درمانی به ۱۴۸ هزار و ۷۷۶ نفر از مراجعین خدمات لازم درمانی ارائه شده است.
درویش پور گفت: خدمات درمانی و تخصصی به ۷۷ هزار و ۶۶۹ نفر از بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی و توانبخشی جمعیت هلال احمر ارائه، به نسخه‌های درمانی ۶۸ هزار و ۱۵۰ نفر بیمار در داروخانه‌های جمعیت هلال احمر پاسخ داده شده و همچنین ۲۹۴۷ دوز واکسن در مراکز حج و زیارت جمعیت هلال احمر تزریق شده است.

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.