اینجا باد شدید می‌وزد

هشدار هواشناسی برای مناطق شرق و جنوب شرق

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: وزش باد شدید در دو روز آینده مناطق شرق و جنوب‌شرق کشور را در بر می‌گیرد که در برخی نقاط سبب گرد و خاک نیز می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، کبری رفیعی با اشاره به پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوای روز سه‌شنبه چهاردهم فروردین ماه 1403 اظهار کرد: امروز مناطق مرکزی کرمان، شمال هرمزگان، غرب فارس، شمال خراسان رضوی و نقاط مرکزی زاگرس بارش رگبار پراکنده را تجربه می‌کنند.

او افزود: فردا استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی اصفهان، شمال و شرق استان فارس، بخش‌هایی از استان‌های مرکزی، همدان و ارتفاعات مرکزی البرز بارش باران، رعد و برق و وزش باد را در پی خواهند داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه گفت: در روز پنجشنبه نیز شمال استان سیستان و بلوچستان و جنوب یزد این وضعیت را تجربه می‌کنند و انتظار می‌رود این بارش‌ها در روز جمعه به شمال شرق کشور منتقل شوند.

رفیعی خاطرنشان کرد: پدیده دیگر هواشناسی وزش باد شدید است که در دو روز آینده مناطق شرق و جنوب شرق کشور را در بر می‌گیرد که در برخی نقاط سبب گرد و خاک نیز می‌شود.

او اضافه کرد: آب‌های شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، در دو روز آینده مواج و متلاطم خواهند بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوای استان تهران نیز گفت: بیشینه دما در تهران امروز به 19 درجه و کمینه دما به 9 درجه بالای صفر رسید و پیش‌بینی می‌شود فردا نیز همین حداقل دما را داشته باشد.

رفیعی یادآور شد: اردبیل با منفی3، همدان با منفی‌یک، زنجان با صفر و شهرکرد با یک درجه به‌ترتیب سردترین مراکز استان‌های کشور هستند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.