«تیک تاک» چگونه به ساعت تباهی صهیونیست‌ها تبدیل شد؟

جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه در بعد افکارعمومی نشان داد که به چه میزان رژیم صهیونیستی در میان ملت‌های جهان به ویژه شهروندان غربی منفور شده است.

به گزارش شهروند آنلاین،رژیم صهیونیستی اگرچه در بعد میدانی دست به ویرانی و کشتار هزاران نفر از مردم غزه زده است اما از سوی دیگر در میان افکارعمومی جهان هر روز منفورتر می‌شود. تصاویری که هر روز از نوار غزه به جای جای دنیا مخابره می‌شود باعث شده که افکارعمومی جهان نسبت به ماهیت اسرائیل بیش از پیش هوشیارتر شود.

صهیونیست‌ها در جنگ علیه غزه با یک بحران افکارعمومی به خصوص در جوامع غربی از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی مواجه هستند که این تهدید جدید حتی مقامات کاخ سفید را نیز دچار نگرانی کرده است.

از این رو است که مقامات آمریکایی و همچنین صهیونیستی دست به یک سلسله اقدامات ضد رسانه‌ای زده‌اند که در این میان برخورد با دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های مطرح و فشار و برکناری اجباری روسای دانشگاه‌های هاروارد و پنسیلوانیا با برچسب «یهودستیزی» از جمله این اقدامات بود.

در اقدام بعدی شبکه‌های اجتماعی تصویرپایه از جمله تیک تاک که تصاویر فاجعه انسانی غزه و کمپین‌ها و موج‌های خبری اجتماعی فلسطین در آن بازتاب ویژه‌ای یافته است،‌ هدف قرار گرفته تا شاید مقامات آمریکایی بتوانند از موج تنفر از رژیم صهیونیستی جلوگیری کنند.

چندی پیش وزارت خارجه آمریکا در یادداشتی خواستار فشار بر مسئولان اسرائیلی در رابطه با آسیب به اعتبار رژیم صهیونیستی به سبب جنگ علیه غزه شده بود و به طور مستقیم مطرح کرده بود که مقامات اسرائیلی از این حقیقت غافل هستند که در معرض آسیبی بزرگ به اعتبار خود قرار دارند که ممکن است تا نسل‌ها ادامه یابد. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز نسبت به این یادداشت اعتراض کرده و شبکه تیک تاک را به جوسازی علیه این رژیم متهم کرد.

در محافل کارشناسی آمریکا این نظریه وجود دارد که تیک تاک اثرات بسیار زیادی بر افکارعمومی آمریکا حول مساله فلسطین گذاشته و این موضوع در کنار تشدید رفتار آنارشیستی برخی از جوانان آ‌مریکایی با عنوان «نسل ضد» به یک هشدار بالقوه برای ایالات متحده تبدیل شده است.

در همین راستا،‌مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را تصویب کرد که می‌تواند منجر به ممنوعیت سراسری پلتفرم رسانه‌های اجتماعی تیک تاک TikTok در ایالات متحده شود، مگر اینکه مالک چینی آن Byte Dance سهام خود را در این شرکت ظرف ۱۶۵ روز بفروشد.

«استیون منوچین»، وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا ماه گذشته گفته بود که درحال تشکیل یک گروه سرمایه‌گذاری برای خرید تیک‌تاک است. حالا در گزارشی اعلام شده که او ظاهراً به‌ دنبال کنارگذاشتن الگوریتم اصلی این شبکه اجتماعی و بازسازی آن است، اقدامی که از نظر منتقدان بسیار سخت خواهد بود.

این برنامه مخصوصاً مورد علاقه نوجوانان و جوانان در سراسر جهان قرار گرفته است. در حال حاضر، تقریباً یک نفر از هر سه جوان ۱۸ تا ۲۹ ساله می‌گویند که به طور مرتب برای اخبار به این شبکه اجتماعی مراجعه می‌کنند و گفته می‌شود تیک تاک مرجع خبری جوانان آمریکایی است.

حالا در این بحبوحه که مقامات آمریکایی مسئولان شبکه اجتماعی تیک تاک را تحت فشار قرار داده و سعی دارند مالکیت آن را از چینی‌ها بگیرند و آن را آمریکایی‌ کنند تا بدین جهت آن را در راستای سیاست خود هدایت کند،‌ رژیم صهیونیستی نیز به سراغ شبکه‌های خبری از جمله الجزیره رفته است.

با تاکید بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و تصویب کنست (پارلمان صهیونیست‌ها) مقرر شده که از فعالیت شبکه الجزیره در فلسطین اشغالی جلوگیری صورت گیرد.

در همین رابطه نتانیاهو در حساب اکس (توئيتر سابق) خود تاکید کرده بود: « از این پس دیگر اجازه پخش برنامه از شبکه تروریستی الجزیره در اسرائیل داده نخواهد شد.»

از زمان آغاز جنگ غزه، شبکه الجزیره گزارش‌های بیشماری از وضعیت فاجعه‌بار در نوار غزه به همراه تصاویری از شهادت غیرنظامیان و ویرانی‌های ناشی از جنگ منتشر کرده است. ارتش رژیم صهیونیستی فشارهای خود علیه این شبکه را هر روز بیشتر افزایش می‌دهد و دو خبرنگار این شبکه تلویزیونی را که در حمله هوایی به نوار غزه کشته شده بودند، “تروریست‌های جنگجو” توصیف کرد. الجزیره اسرائیل را به هدف قرار دادن سیستماتیک کارکنان این کانال در نوار غزه متهم کرده است./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.