درخواست روسیه برای حضور فعال‌تر پارلمانی ایران در بریکس

رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه در دیدار سفیر ایران از جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد که در نشست‌های پارلمانی کشورهای عضو بریکس حضور فعالی داشته باشد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو امروز (سه‌شنبه) ۱۴ فروردین با «گریگوری کاراسین»، رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه ملاقات و در خصوص همکاری‌های پارلمان‌های دو کشور گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه ضمن ابلاغ مراتب تسلیت رئیس شورای فدراسیون روسیه به سفیر، دولت و مردم ایران در پی شهادت تعدادی از مستشاران نظامی ایران در سوریه بر اثر حمله تروریستی رژیم صهیونیستی، این اقدام را وحشیانه و مغایر با همه قوانین بین‌المللی خواند.

او گفت که روسیه این اقدام را محکوم کرده و انتظار دارد که همه کشورهای دنیا نیز آن را محکوم کنند.

کاراسین روابط دو کشور در همه زمینه‌ها را خوب توصیف کرد و با اشاره به برگزاری نشست‌های پارلمانی کشورهای عضو بریکس، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو جدید ولی مهم بریکس درخواست کرد که در این نشست‌ها حضور فعال داشته باشد.

سفیر ایران نیز با تشکر از مواضع اصولی روسیه در قبال حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، این اقدامات را در راستای به انفعال کشاندن و تضعیف جبهه ایران و مقاومت خواند و گفت: اما جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی ایران نشان داده‌اند که چنین اقداماتی منجر به تضعیف آن نخواهد شد.

او افزود: ایران بریکس را گروهی مهم و تاثیرگذار می‌داند و تصمیم دارد نقشی فعال در بریکس ایفا کند از این رو در رویدادهای آن نیز به صورت جدی حضور خواهد داشت./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.