تدارک پاکستان برای میزبانی از رئیس جمهور ایران

درحالی که پیش از این نخست‌وزیر جدید پاکستان دعوت از رئیس جمهور ایران برای سفر به اسلام‌آباد را تجدید کرده بود، سخنگوی وزارت خارجه این کشور اظهار داشت: درحال تنظیم و هماهنگی میزبانی از این سفر هستیم.

به گزارش شهروند آنلاین، «ممتاز زهرا بلوچ» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان با اشاره به سفر هیات بلندپایه جمهوری اسلامی ایران به اسلام‌آباد اظهارداشت این کشور به زودی میزبان آیت‌الله رئیسی می‌شود.

او در کنفرانس هفتگی وزارت خارجه پاکستان اظهارداشت: تهران و اسلام‌آباد بر تعمیق همکاری‌ها به ویژه در حوزه اقتصادی تمرکز و تاکید دارند.

بلوچ با اشاره به سفر هیات ایرانی به پاکستان گفت: طرفین برای افزایش سطح همکاری و دستیابی به منافع مشترک تلاش می‌کنند.

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه ایران در راس هیاتی به پاکستان سفر کرده است.

بر اساس بیانیه سفارت ایران در اسلام‌آباد، «شهباز شریف» نخست‌وزیر جدید پاکستان هفدهم اسفندماه در تماس تلفنی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران، گفته بود: ما منتظر سفر زودهنگام شما به پاکستان هستیم.

شریف با تاکید بر اهمیت روابط دیرینه و برادرانه دو کشور همسایه، تاکید کرده بود: پاکستان مصرانه به دنبال تعمیق تعاملات همه‌جانبه با ایران و گسترش همکاری‌های مشترک است.

او همچنین با تجدید دعوت رسمی از آیت‌الله رئیسی برای سفر به پاکستان، گفته بود: ما منتظر انجام شدن هرچه زودتر این سفر از سوی جنابعالی هستیم./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.