تصویب سه قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل

همزمان با روز جهانی قدس، سه قطعنامه به نفع فلسطین و علیه رژیم صهیونیستی با اکثریت قاطع آرا در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو به تصویب رسید.

به گزارش شهروند آنلاین؛ همزمان با روز جهانی قدس، سه قطعنامه به نفع فلسطین و علیه رژیم صهیونیستی با اکثریت قاطع آرا در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو به تصویب رسید.

در جریان رسیدگی به قطعنامه‌های حقوق بشری در اجلاس پنجاه و پنجم شورای حقوق بشر سازمان متحد، قطعنامه حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین، با ۴۲ رأی مثبت از مجموع ۴۷ رأی شورای حقوق بشر به تصویب رسید.

تنها آمریکا و پاراگوئه به این قطعنامه رأی منفی داده و مخالفت خود را با احقاق حق مسلم تعیین سرنوشت برای مردم مظوم فلسطین به جهانیان اعلام کردند.

قطعنامه دیگری در این نشست در محکومیت شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین با ۳۶ رأی مثبت به تصویب رسید.

این بار نیز آمریکا با همراهی پاراگوئه و مالاوی به این قطعنامه رأی منفی داده و از رژیم اشغالگر قدس حمایت کردند.

قطعنامه سوم در این نشست تحت عنوان حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین از جمله بیت المقدس و تعهداتی برای مسئولیت‌پذیری و عدالت، با ۲۸ رأی مثبت در شورای حقوق بشر سازمان ملل به تصویب رسید.

آمریکا، آلمان، آرژانتین، مالاوی، بلغارستان و پاراگوئه به این قطعنامه رأی منفی داده و بر خلاف سایر اعضای شورای حقوق بشر در کنار رژیم صهیونیستی ایستادند.

علی بحرینی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل در ژنو، روز گذشته طی سخنانی در اجلاس شورای حقوق بشر ضمن محکوم کردن شدید‌اللحن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، بر اراده راسخ جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت از آرمان فلسطین تأکید نمود و از شورای حقوق بشر خواست رژیم صهیونیستی را در قبال پیامد‌های حقوق بشری این وحشیگری مسئولیت‌پذیر کند.

هفتمین دستور کار شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، به وضعیت حقوق بشر در فلسطین اختصاص دارد. پنجاه و پنجمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد پس از شش هفته امروز ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ به کار خود پایان داد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.