اجرای طرح ماهر در 3 هزار مدرسه کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در مراسم افتتاحیه طرح ماهر در مدرسه دخترانه شاهد ناحیه دو کرمان گفت: این برنامه آموزشی در بیش از 3 هزار مدرسه در سراسر استان در حال برگزاری است.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ رضا فلاح در مراسم افتتاحیه طرح ماهر در مدرسه شاهد شهر کرمان گفت: این طرح در بیش از 3 هزار مدرسه در سطح استان برگزار می‌شود.

او با اشاره به اینکه طرح ماهر (مهارت‌آموز هلال احمر) از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ با شعار “هر مدرسه، یک کانون مهارت‌آموزی هلال احمر” افزود: این برنامه آموزشی به یاد شهدای حادثه تروریستی کرمان شهیدان علیرضا سعادت ماهانی، مکرمه حسینی و معلم شهید سید میثم حسینی، شهیده دانشجو معلم فائزه رحیمی ، شهید امدادگر علیرضا سعادت ماهانی و شهیده امدادگر مکرمه حسینی در مدارس دوره اول ابتدایی در سراسر کشور در حال برگزاری است.

او خاطرنشان کرد: این طرح، مهارت‌های لازم برای افزایش تاب‌آوری دانش‌آموزان در حوادث و بحران‌ها برنامه‌ریزی شده است که دانش‌آموزان در این طرح آموزش‌های همگانی ارائه می‌شود.

فلاح با اشاره به اینکه پیش از این نیز، سازمان جوانان هلال‌احمر با طرح‌هایی مثل «دادرس» دانش‌آموزان را برای مواجهه با حوادث ارائه کرده است، تصریح کرد:«درست زندگی‌ کردن، یک اصل است و همه باید با مهارت‌آموزی زمینه مراقبت از خود و دیگران را فراهم کنیم.

او با اشاره به اینکه «ماهر» از دانش‌آموزانی تشکیل شده که می‌خواهند آموزش‌های اولیه و همگانی هلال ‌احمر را فرا بگیرند، تاکید کرد: دانش‌آموزان آموزش دیده از این طرح باید به ‌عنوان فردی آموزش‌دیده، در زمان وقوع حادثه و بلایا بتوانند برای خود و اطرافیان‌شان مؤثر و مفید باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: افزایش تاب‌آوری جامعه و افزایش آمادگی در برابر مخاطرات، هدفی است که این طرح در مدارس سراسر استان دنبال می‌کند، البته طرح ماهر تفاوت‌هایی با طرح دادرس دارد و یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها،سطح‌بندی آموزش‌ها است. در طرح دادرس، آموزش‌ها تخصصی‌تر هستند و در نهایت با برگزاری مسابقات سطح‌بندی شده، هر ساله تیم‌های برگزیده مشخص و معرفی می‌شوند.

فلاح با اشاره به اینکه رعایت نکات ایمنی در هر امری در زندگی یک اصل مهم در زندگی تمام بشر به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: درست زندگی‌ کردن، یک اصل است و همه باید با مهارت‌آموزی زمینه مراقبت از خود و دیگران را فراهم کنیم.

او به آگاه سازی جامعه در برابر بلایا تاکید کرد و گفت: جمعیت هلال‌احمر درصدد آن است که با ارائه آموزش‌های همگانی، سطح آگاهی و میزان آمادگی جامعه را در زمان سوانح افزایش دهد.

او در پایان گفت: طرح ماهر یکی از طرح‌های خوب و مؤثر جهت ارائه مهارت‌های لازم به دانش‌آموزان، مربیان و معلمان است تا از جامعه‌ای آگاه، تاب‌آور و آماده در زمان مواجهه با حوادث بهره‌مند باشیم./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.