هزینه‌کرد 12 هزار میلیاردتومانی صندوق ملی برای طرح‌های مسکن

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن از هزینه‌کرد صندوق ملی مسکن به مبلغ نزدیک به ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های مسکن در سال گذشته خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از وزارت راه و شهرسازی، «محمدرضا مهدیار اسماعیلی» با اعلام اینکه در سال گذشته حدود ۱۲ هزار میلیاردتومان برای اجرای طرح‌های مسکن اعم از نهضت ملی مسکن، تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر و تکمیل زیرساخت‌ها و خدمات روبنایی هزینه شد، گفت: در سال جدید در تلاش هستیم تا از طریق جلب مشارکت مردمی از طریق جذب منابع خرد، پروژه‌های نهضت ملی مسکن را پیش ببریم به طوری که هم پروژه‌ها پیش برود و هم سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این بخش ترغیب شوند.

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن افزود: با تاکید وزیر راه و شهرسازی، در ماه‌های آینده سامانه تامین منابع مالی نهضت ملی مسکن با مشارکت مردم و به کارگزاری بانک مسکن از سوی صندوق ملی مسکن راه‌اندازی و رونمایی خواهد شد. در این سامانه فروش واحدهای نهضت ملی مسکن برای جذب منابع عمومی مردم انجام می‌شود.

مهدیاراسماعیلی ادامه داد: در تلاش هستیم تا با تامین منابع بانکی و منابع دولتی و مشارکت مردم، منابع خرد را از طریق بازار سرمایه و سایر موارد به بخش مسکن و ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن هدایت کنیم.

او درباره منابع صندوق ملی مسکن نیز توضیح داد: در حال حاضر در انتظار پرداخت ۲ فقره و هر فقره پنج هزار میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه هستیم.

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن ابراز امیدواری کرد: سازمان برنامه و بودجه به تعهد خود برای پرداخت منابع صندوق ملی مسکن برای پیشبرد قانون جهش تولید مسکن و طرح نهضت ملی عمل کند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.