تحلیل‌گر انگلیسی: ایران با تنبیه اسرائیل باب پاسخ به تجاوزگری‌ها را باز کرد

یک تحلیل‌گر مسائل سیاسی در انگلیس تصریح کرد که ایران با تنبیه رژیم صهیونیستی باب پاسخ به اقدامات تجاوزکارانه این رژیم را باز کرد.

به گزارش شهروند آنلاین،«مارکوس پاپادوپولوس» نویسنده، مورخ، تحلیل‌گر و سردبیر مجله پولیتیکس فرست روز یکشنبه، در گفت‌وگو با ایرنا در لندن بیان داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ایران باب جدیدی را در منطقه ایجاد کرده است؛ به این ترتیب که تهران از این پس با تک تک اقدامات تجاوزکارانه اسرائیل، با زور پاسخ خواهد داد.

او تصریح کرد: پاسخ دولت ایران، هم سنجیده و هم هوشمندانه بود، زیرا ایرانی‌ها با حمله نظامی به اسرائیل در دام اسرائیلی‌ها نیفتادند. ارتش ایران اگر می‌خواست از طریق زرادخانه عظیم، پیچیده و قدرتمند پهپادی و موشکی خود می‌توانست خسارات سنگینی را به اسرائیلی‌ها وارد کند.

این تحلیل‌گر انگلیسی افزود: اما اگر ایرانی‌ها چنین عملیات نظامی انجام می‌دادند، ممکن بود آمریکا مجبور به اقدامات نظامی تلافی‌جویانه علیه ایران شود که منجر به جنگ بین آمریکا و ایران می‌شد.

او عنوان کرد: نه آمریکا و نه ایران خواهان جنگ با یکدیگر نیستند، این هدف اصلی اسرائیل است و به همین دلیل کنسولگری ایران در دمشق را بمباران کردند.

به گفته پاپادوپولوس، «به رغم بیزاری آمریکایی‌ها و ایرانی‌ها از یکدیگر، دو طرف بر سر یک هدف متحد هستند و آن اجتناب از جنگ با یکدیگر و گرفتار نشدن در دام اسرائیل است».

او در بخش دیگری از این گفت‌وگو به اقدام هوشمندان ایران برای توقیف کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی در تنگه هرمز اشاره کرد و گفت که اکنون تعداد کمی از مفسران غربی این پرسش را مطرح می‌کنند که تل آویو چگونه پاسخ خواهد داد و برای بازگرداندن شهروندان خود چه خواهد کرد؟

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی با بیان اینکه «ایران، اسرائیلی‌ها را در یک وضعیت بسیار دشوار قرار داده است»، تصریح کرد که اکنون توپ در زمین تل‌آویو است و اگر این رژیم بخواهد اقدام تجاوزکارانه دیگری را صورت دهد ایران کشتی اسرائیلی دیگری را توقیف خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، ایران با بهره‌گیری از حق ذاتی دفاع از خود مبتنی بر ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم اسرائیل، به ویژه حمله نظامی علیه مکان دیپلماتیک کشورمان که در روز ۱ آوریل ۲۰۲۴ در نقض آشکار حقوق بین‌الملل و بند ۲ منشور ملل متحد صورت گرفت و متعاقب آن ناتوانی شورای امنیت برای اتخاد تدابیر لازم برای محکوم کردن و مسئولیت‌پذیر کردن متجاوز، مجموعه‌ای از حملات نظامی علیه اهداف نظامی در سرزمین‌های اشغالی را انجام داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شنبه شب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور تنبیه متجاوز، با استفاده از توانمندی‌های راهبردی اطلاعاتی، موشکی و پهپادی خود به اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی حمله و آنها را با موفقیت مورد اصابت قرار داد و منهدم کرد.

جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که به اهداف و اصول حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد متعهد است اما در بکار گیری حق ذاتی دفاع از خود بر اساس حقوق بین‌الملل در هنگام ضرورت تردید نخواهد کرد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.