صدور 1.9 میلیون فقره جریمه برای تخلفات شبانه!

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از اعمال یک میلیون و ۹۵۰ هزار فقره جریمه شبانه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، سرهنگ فیروز کشیر معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ صبح امروز در برنامه تلویزیونی شهر امن به موضوع اعمال قانون‌های شبانه پرداخت و گفت: منظور از تخلفات شبانه تخلفاتی هستند که از ساعت 21 الی 6 صبح توسط برخی از رانندگان حادثه ساز انجام می‌شوند.

او افزود: متاسفانه تعدادی از رانندگان قانون‌گریز بوده و در چارچوب قانون بودن را دوست ندارند و نمی‌خواهند درست رانندگی کنند که پلیس هم بدون هیچ اغماضی با این رانندگان برخورد قانونی خود را انجام می‌دهد چرا که خط قرمز پلیس برخورد با افرادی است که با رفتارهای غلط ترافیکی خود نظم و امنیت تردد دیگر شهروندان را بر هم می‌زنند و آرامش آنان را مختل می‌کنند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: طرح نوروزی از تاریخ 24 اسفند ماه 1402 تا 14 فروردین ماه 1403 انجام شد؛ پلیس راهور تهران بزرگ در سال 1402 حدود 189 هزار فقره فقط در بحث تخلفات شبانه کامیون‌ها اعمال قانون داشت که همین مورد در طرح نوروزی امسال 5500 مورد بوده است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: در سال 1402 حدود 303000 هزار مورد اعمال قانون در خصوص تخلفات حادثه ساز شبانه صورت گرفته است که این آمار در طرح نوروزی و در همین خصوص 35000 هزار مورد بوده است.

سرهنگ کشیر افزود: در سال 1402 کمتر از یک درصد از تخلفات مصرف نوشیدنی های غیر مجاز بوده است که این آمار در طرح نوروزی هم به همین میزان یعنی کمتر از 1درصد از کل آمار بوده است.

او گفت : کل اعمال قانون‌هایی که در بحث تخلفات شبانه در سال 1402 صورت گرفت به حدود 1950000 (یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار فقره ) می‌رسد که در طرح نوروزی 15200 هزار مورد اعمال قانون برای آن دسته از رانندگانی که نظم ترافیکی جامعه را بر هم زده بودند صورت گرفت.

سرهنگ کشیر بیان داشت : این برخوردها و اعمال قانون‌ها به درخواست شهروندان صورت می‌گیرد و درخواست و خواسته و مطالبه شهروندان از پلیس است که با تلفن‌های 110 و 120 تماس می‌گیرند و خواسته‌های خود را بیان می‌کنند.

او با بیان اینکه در سال 1402 حدود 206 هزار فقره توقیف ساعتی در خصوص تخلفات شبانه توسط تیم‌های پلیس بزرگراهها و پلیس نامحسوس در معابر شهر تهران صورت گرفت، افزود: تیم‌های پلیس نامحسوس در تمامی معابر بزرگراهی شهر تهران حضور دارند و این حضور در شبها و تاریکی هوا بیشتر است، این حضور صبح‌ها نیز هست ولی پلیس نامحسوس در شب فعال‌تر از روز بوده و در تمامی بزرگراهها فعالیت دارند؛ بزرگراهی نیست که در آن پلیس نامحسوس حضور نداشته باشد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در سال 1402 حدود 141 هزار فقره توقیف خودرو در پارکینگ داشتیم؛ در طرح نوروزی این عدد 9300 خودرو بود./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.