وزیر خارجه انگلیس: وضعیت غزه “غیرقابل قبول” است

وزیر امور خارجه انگلیس عدم همکاری کابینه بنیامین نتانیاهو، ‌نخست‌وزیر (رژیم) اسرائیل برای ورود کمک‌های انسانی کافی به غزه را زیر سوال برده و خواستار بازگشایی گذرگاه‌های بیشتری برای ورود غذا و دارو به این باریکه شد.

به گزارش شهروند آنلاین از روزنامه گاردین، دیوید کامرون، ‌وزیر خارجه انگلیس با بیان این‌که در طول ۲۰ سال آشنایی با بنیامین نتانیاهو، ‌نخست‌وزیر (رژیم) اسرائیل «مباحث و اختلافات زیادی» با او داشته، ‌محدودیت‌های سخت اعمال شده از سوی اسرائیلی‌ها برای ورود کمک‌های انسانی به غزه را یکی از این موارد اختلافی برشمرد.

او با “غیرقابل قبول خواندن” وضعیت انسانی در غزه، افزود: تعداد زیادی از مردم غزه گرسنه هستند و افراد زیادی نمی‌توانند آب و دارو تهیه کنند.

کامرون عدم ورود کمک‌های انسانی کافی به غزه را “اشتباه” توصیف و تاکید کرد که اسرائیلی‌ها باید گذرگاه‌ها را به منظور ورود کامیون‌های امدادرسانی بیشتر باز کنند.

نخست‌وزیر سابق انگلیس همچنین با اشاره به هدف قرار گرفتن و کشته شدن کارگران عضو گروه آشپزخانه مرکزی جهانی توسط نظامیان صهیونیستی که تعدادی از آنها شهروند انگلیسی بودند، افزود: “باید مطمئن شویم که امدادگران می توانند در غزه فعالیت کنند.”/ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.