پایداری طوفان‌الاقصی در سایه تشدید حملات به رفح

بسته خبری ویژه تحولات مقاومت در غزه

در یکصد و نودوسومین روز از تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه حملات هوایی این رژیم به رفح واقع در جنوب نوار غزه تشدید شد.

به گزارش شهروند آنلاین، منابع محلی فلسطینی از تشدید حملات هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه خبر دادند.

در بمباران رژیم صهیونیستی به منزلی در محله السلطان در غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه 4 نفر شهید و چندین نفر دیگر زخمی شدند.

منطقه الحکر در شهر دیرالبلح در مرکز نوار غزه نیز هدف حمله هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

اردوگاه الجدید در النصیرات در مرکز غزه هم از سوی جنگنده‌هایی صهیونیستی بمباران شد.

تیراندازی نظامیان اسرائیلی در خان‌یونس

خبرنگار الجزیره از تیراندازی شدید خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی در شرق شهر «خان‌یونس» واقع در جنوب نوار غزه خبر داد. هنوز از جزئیات این حمله گزارشی منتشر نشده است.

یورش نظامیان صهیونیست به جنین

خبرگزاری فلسطینی شهاب از فعال کردن آژیرها در اردوگاه جنین همزمان با یورش نیروهای اشغالگر اسرائیلی به محله الألمانیة در شرق این شهر خبر داد.

هنوز از جزئیات بیشتر این حمله گزارش بیشتری منتشر نشده است.

حمله اسرائیل به منازل مسکونی در شهر رفح

در بمباران رژیم صهیونیستی به منزلی در محله السلطان در غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه 4 نفر شهید و چندین نفر دیگر زخمی شدند.

حملات هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به مناطق شمالی نوار غزه نیز همچنان ادامه دارد.

اردن از افزایش سطح پروازها در حریم هوایی این کشور خبر داد

ارتش اردن اعلام کرد: سحرگاه امروز پروازهای هوایی خود را تشدید کردیم تا از هرگونه نفوذ هوایی به آسمان کشور جلوگیری کنیم.

ارتش اردن تاکید کرد: تشدید سورتی پروازها تایید می‌کند که ما اجازه استفاده از حریم هوایی ما توسط هیچ طرفی را نخواهیم داد.

یورش نظامیان اسرائیلی به کرانه باختری

منابع محلی فلسطینی از یورش نظامیان اشغالگر اسرائیلی به شهر الخلیل در جنوب کرانه باختری رود اردن خبر داد.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که نیروهای اشغالگر به شهرک دورا در جنوب الخلیل حمله کردند.

حملات شدید توپخانه‌ای اسرائیل به اردوگاه جبالیا در غزه

خبرگزاری فلسطینی شهاب از حمله توپخانه‌ای و مستمر رژیم صهیونیستی به مناطق شرقی اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه خبر داد.

تیراندازی نظامیان اسرائیلی به مدرسه‌ای در بیت حانون

خبرنگار الجزیره گزارش داد: نیروهای اشغالگر اسرائیلی مدرسه‌ای را در بیت حانون واقع در شمال نوار غزه که در آن آوارگان فلسطینی پناه گرفته بودند محاصره کرده و به سمت آنها تیراندازی کردند.

عراق: خواهان عدم گسترش درگیری در منطقه هستیم

سخنگوی رسمی دولت عراق در گفت‌وگو با شبکه الجزیره اعلام کرد:پایان ماموریت ائتلاف بین‌المللی در عراق موضوعی است که با واشنگتن مطرح شده است.هدف ما افزایش همکاری امنیتی و اطلاعاتی با ایالات متحده است.عراق به دنبال پایان دادن به ماموریت ائتلاف بین‌المللی است که تامین کننده منافع ملی باشد.ما خواهان عدم گسترش درگیری در منطقه هستیم.

پیام امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در شبکه ایکس

امیرعبداللهیان در شبکه ایکس نوشت:امروز در ادامه رایزنی‌های مهم منطقه‌ای و بین‌المللی در تماس تلفنی با آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد و همچنین دبیران کل سازمان همکاری اسلامی و سازمان همکاری شانگهای ضمن اشاره به روند تصاعدی جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه، بر حق مشروع کشورمان در پاسخ به حمله تروریستی رژیم اسراییل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، مطابق با ماده 51 منشور ملل متحد تاکید کردم.

در ادامه با خانم رتنو مرسودی وزیر امور‌ خارجه اندونزی، خانم تانیا فایون وزیر امورخارجه اسلوونی، محمد حسن وزیر امورخارجه مالزی، الکساندر شالنبرگ وزیر امورخارجه اتریش، بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان، وانگ ای، وزیر امور خارجه چین، سرگئی لاورف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه گفت‌وگو کردم.

در این گفت‌وگوها با تبیین مواضع روشن جمهوری اسلامی ایران نسبت به اهمیت صلح و امنیت پایدار در منطقه و جلوگیری از گسترش تنش‌ها، بر وجه مسامحه ناپذیری امنیت ملی و منافع ملی کشورمان تصریح کردم.

تاکید مقام قطری بر کاهش تنش منطقه‌ای

وزارت دفاع قطر اعلام کرد: وزیر مشاور در امور دفاعی این کشور در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر دفاع آمریکا اوضاع منطقه را بررسی کردند.

در این گفت‌وگو وزیر مشاور در امور دفاعی قطر و وزیر دفاع آمریکا از همه طرف‌ها خواستند که خویشتنداری کنند و سطح تنش‌ها را کاهش دهند.

امیر عبداللهیان:بسیاری از کودکان فلسطینی بر اثر کمبود دارو جان خود را از دست می‌دهند

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با خانم حنان بلخی مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت برای منطقه شرق مدیترانه با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، بر ضرورت ایفای نقش سازمان‌های بین‌المللی بویژه سازمان بهداشت جهانی برای ارسال کمک‌های انسانی و دارو به غزه تاکید کرد.

وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد که جنایات و نسل‌کُشی رژیم صهیونیستی در غزه محدود به بمباران نشده و بسیاری از فلسطینیان به خصوص کودکان و زنان  بر اثر گرسنگی، بیماری و کمبود دارو جان خود را از دست می‌دهند.

خانم حنان بلخی مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت برای منطقه شرق مدیترانه ضمن ابراز خرسندی از سفرش به ایران، به تلاش‌های سازمان بهداشت جهانی در همکاری با شرکای بین‌المللی برای ارسال کمک‌های انساندوستانه به نوار غزه اشاره و تاکید کرد به دلیل جنایات و خشونت رژیم صهیونیستی، این تلاش ها تاکنون مثمر ثمر نبوده است.

هدف قرار دادن تجهیزات جاسوسی رژیم اسرائیل در مزارع شبعا

مقاومت اسلامی لبنان صحنه‌هایی از عملیات مقاومت اسلامی در هدف قرار دادن تجهیزات جاسوسی رژیم صهیونیستی در مرکز نظامی رادار در مزارع اشغالی شبعای لبنان را منتشر کرد.

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

منابع خبری از حمله هوایی جنگنده‌های صهیونیستی به شهرک خانین در جنوب لبنان خبر داد.

شهرک نشینان فراری شمال فلسطین اشغالی تمایل برای بازگشت ندارند

کانال 12 رژیم صهیونیستی اعلام کرد:با گذشت بیش از 6 ماه از آغاز جنگ، 40 درصد از شهرک‌نشینانی که شمال فلسطین اشغالی را تخلیه کردند قص بازگشت به این مناطق را ندارند.

27 درصد از افراد شغل آزاد در این مناطق نیز در حال بررسی انتقال فعالیت‌های تجاری خود از شمال به صورت دائمی هستند.

گفت‌وگوی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با همتای سعودی خود

وزارت دفاع آمریکا پنتاگون اعلام کرد که رئیس ستاد ارتش این کشور در تماس تلفنی با همتای سعودی خود درباره اوضاع امنیتی در خاورمیانه،  گفت‌وگو کرده است.

رئیس ستاد ارتش آمریکا، در این گفت‌وگوی تلفنی با همتای سعودی خود بر تمایل و تلاش برای کاهش تنش‌های کنونی در منطقه‌ تاکید کرد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.