تخصیص یارانه فرهنگی برای نمایشگاه کتاب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:اولیه سند ملی سبک پوشش ایرانی _ اسلامی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تصویب اولیه سند ملی سبک پوشش ایرانی _ اسلامی در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما اسنادی را می‌نویسیم که بعد از ابلاغ بلافاصله اجرایی و عملیاتی شود و نتایج را همه مردم در حوزه های مرتبط مشاهده کنند .

به گزارش شهروند آنلاین، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه  در حاشیه نشست هیات دولت  در جمع خبرنگاران  گفت:با توجه به هماهنگی خوبی که با سازمان برنامه و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی داشتیم مقرر شد، برنامه پیشنهادی وزارت فرهنگ در موضوع تخصیص یارانه فرهنگی برای نمایشگاه کتاب امسال با ابعاد بسیار گسترده‌تری نسبت به سال‌های گذشته انجام شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در وزارت فرهنگ سال‌های سال است که  برای دانشجویان، طلاب و اساتید حوزه و دانشگاه، یارانه خرید کتاب تخصیص می‌یابد، اما امسال با برنامه‌ریزی انجام شده  این  طرح را  توسعه خواهیم داد و مناطق محروم در این طرح دیده می‌شود و با استفاده از سامانه‌های فروش برخط که در اختیارمان قرار گرفته تحول مهم برای برقراری عدالت فرهنگی  صورت گرفته است.

ساز و کار وزارت ارشاد برای تحقق عدالت فرهنگی در نمایشگاه کتاب

اسماعیلی اضافه کرد: در خرید برخط این امکان فراهم شده که همزمان با تهران همه نقاط کشور شهرها و روستاها در عرض ۱۰ دقیقه می‌توانند وارد سامانه شوند و کتاب مورد نظر خود را خرید کنند و کتاب‌ها به صورت رایگان درب منزل آنها تحویل شود.

او افزود: هر شهروند ایرانی در دورترین نقطه در سرخس، چابهار، خرمشهر  و  جزیره قشم کتابی را خریداری کند کتاب به صورت رایگان درب منزل آنها  تحویل داده می‌شود.

اسماعیلی در مورد اعزام حجاج ایرانی گفت:تخصیص ارز حجاح اتفاق افتاده و حاجیان ما که قریب به ۹۰هزار نفر هستند در اواخر اردیبهشت ماه  کار اعزام به حج واجب آنها آغاز خواهد شد و  بدون مشکل با ارز مبادله ای این اعزامها صورت خواهد گرفت و در آنجا دعای گوی همه مردم ایران خواهم بود.

ارز مبادله‌ای برای حجاح تخصیص یافته است

اسماعیلی در مورد اعزام حجاج ایرانی گفت: ارز مبادله‌ای برای حجاح تخصیص یافته است، حاجیان ایرانی قریب به ۹۰ هزار نفر هستند، در اواخر اردیبهشت ماه اعزام حاجیان به  به سرزمین وحی آغاز خواهد شد و  بدون مشکل و با ارز مبادله ای این اعزام‌ها صورت خواهد گرفت و در آنجا دعاگوی همه مردم ایران خواهم بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد عملیات وعده صادق گفت: این پاسخ ایران مایه مباهات همه آزادگان و مستضعفان جهان شد و  شکوه،عظمت وقدرت فرزندان انقلاب اسلامی  را به رخ همگان کشید.

او با تبریک این عملیات به مردم ایران اسلامی اظهار داشت: از همه بزرگوارنی که در این مسیر تلاش و  جهاد کردند، تشکر می‌کنم و به روح شهدای حادثه تروریستی حمله رژیم صهیونیستی به محل کنسولگری ایران در دمشق درود و سلام می‌فرستم.

اسماعیلی در ادامه بیان داشت:   کار مهمی را در شورای فرهنگی عمومی انجام دادیم و برای اولین بار حوزه اقتصاد را برای پیشرفت اقتصادی با پیوست فرهنگی توام کردیم. پیوست فرهنگی بسیار خوبی تدوین شده برای اینکه  در حوزه اقتصاد پیشرفت‌های اقتصادی همه الزامات و ملاحظات فرهنگی دیده شود، ان شاءالله بزودی  این طرح را منتشر می‌کنیم./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.