امدادرسانی به بیش از یک هزار سیل‌زده

ضرورت منع تردد اتوبوس‌ها در هشدارهای هواشناسی

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از امدادرسانی به یک هزار و ۳۵۰ نفر در سیلاب‌های اخیر خبر داد و گفت: در این مدت ۶۳ عملیات امدادی در هفت استان انجام گرفت.

به گزارش شهروند آنلاین،بابک محمودی در گفت‌وگو با ایرنا با اعلام هشدار نارنجی و قرمز از سوی هواشناسی ۲۷ تا ۲۹ فروردین ماه جاری در هفت استان بوشهر، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، هرمزگان، یزد،اظهارداشت: در ۶۳ عملیات امداد و نجات، یک هزار و ۳۵۰ نفر امدادرسانی شدند.

او از اسکان ۳۲۰ نفر و تخلیه ۹ روستا به دلیل سیلاب خبر داد و گفت: ۵ روستا در هرمزگان، ۲ روستا در سیستان و بلوچستان و ۲ روستا در کرمان تخلیه شدند که البته ساکنان روستاهای هرمزگان و کرمان به روستا بازگشتند.

محمودی از ادامه امداد رسانی در مناطق متاثر از سیل خبر داد و افزود: ۲ بالگرد نیز در حال آماده‌باش هستند تا با کاهش بارش امکان ‌پرواز را پیدا کرده و امدادرسانی هوایی را آغاز کنند.

ضرورت منع تردد اتوبوس‌ها در هشدارهای هواشناسی

او با اشاره به خارج شدن یک اتوبوس از جاده به دلیل وقوع سیلاب در معابر در چابهار گفت: حضور به موقع امدادگران سبب زنده‌ماندن مسافران شد؛ شرکت‌های مسافربری بدون توجه به هشدارهای هواشناسی اقدام به تردد در جاده می‌کنند که بسیار خطرناک است.

محمودی گفت: همان طور که در هنگام وقوع هشدارهای هواشناسی به دلیل رعایت ایمنی، پروازها با محدودیت انجام می‌شود باید برای ترددهای بین شهری نیز محدودیت در نظر گرفته شود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.