سلاجقه:دریاچه ارومیه وضعیت بسیار خوبی دارد

تشریح ابعاد کمک ایران به کنگو

رئیس سازمان محیط زیست از کمک ایران در حوزه محیط زیست به کشور کنگو در مواردی همچون مدیریت منابع آب، جنگل‌تراشی و… خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین،علی سلاجقه در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست هیأت دولت گفت: دریاچه ارومیه امروز وضعیت بسیار خوبی دارد و روز جمعه شاهد شادی و خوشحالی مردم نسبت به این بهبود وضعیت بودیم و امیدواریم این روند رو به بهبود با کارهایی که انجام می‌شود، ادامه داشته باشد.

رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: تالاب‌های اقماری ما از گذشته وضعیت خیلی خوبی داشت، در دریاچه ارومیه مشکلاتی وجود داشت که با توجه به بارش‌هایی که داشتیم و تخصیص حق‌آبه و رهاسازی آب که انجام شد و رهاسازی آب در مواردی از سدها این مشکل تا حدودی حل شد.

او افزود: تأکید اساسی ما امروز بر موضوع پساب تسویه شده شهر تبریز است تا چرخه در این بخش کامل شود.

سلاجقه خاطرنشان کرد: ما همکاریهایی را در حوزه محیط زیست با کشور کنگو آغاز کرده‌ایم و نشستی را در این باره با معاون نخست‌وزیر این کشور داشته‌ایم.

رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: با توجه به طبیعت بکر کنگو ما از تجربیات این کشور در حوزه حیات وحش بهره‌مند می‌شویم و کنگو نیز از تجربیات ما در حوزه پسماند، جنگل‌تراشی، مدیریت منابع آب و… استفاده می‌کند.

او افزود: در بحث مشکلات پیش آمده در مدیریت پسماند در جزایر جنوب کشور، بنا شده تا این مسأله با نظارت محیط زیست استان برطرف شود و شهرداری‌ها مکلف به رفع این مشکل شده‌اند.

سلاجقه خاطرنشان کرد: تأکید ما در سازمان محیط زیست بر تفکیک زباله و فرهنگسازی در این زمینه است و در اولین مرحله باید این مسأله مورد نظر قرار گیرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.