کاهش ۲۲ درصدی سرقت در نوروز امسال

رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به افزایش ۳۲ درصدی کشفیات این مجموعه گفت: انواع‌ سرقت‌ها در نوروز ۱۴۰۳ نسبت به سال قبل ۲۲ درصد کاهش یافت.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار محمد قنبری به تشریح اقدامات و عملکرد نوروزی پلیس آگاهی در سراسر کشور پرداخت و اظهار داشت: این پلیس از مدت‌ها پیش در حوزه‌های ماموریتی مربوطه برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای را برای تامین امنیت و آسایش شهروندان در اقصی نقاط کشور به ویژه شهرهای مسافرخیز در نوروز امسال ارائه داد.

رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به معاونت مبارزه با سرقت گفت: وقوع مجموع سرقت‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۲ درصد کاهش داشته است.

او بهترین عملکرد کشف را مربوط به سرقت خودرو با دستیابی به شاخص ۱۱۴ درصد عنوان کرد و افزود: در این بازه زمانی بیش از ۵۶ درصد از مجموع سرقت‌ها در کشور مربوط به سرقت‌های خرد و بیش از ۴۰ درصد نیز مربوط به سرقت‌های مهم است که در مجموع آمار این سرقت‌ها کاهش تاثیرگذاری به همراه داشته است.

سردار قنبری اظهار داشت: در همین مدت، کشفیات جرایم سرقت به میزان ۶.۳۲ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

او با بیان اینکه در مجموع به طور میانگین ۷۰ درصد از سرقت‌های اعلامی کشف شده است، گفت: در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل در ۳۳ استان کشور شاهد افزایش کشفیات همچنین کاهش وقوع این بزه بوده‌ایم.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: اعزام به موقع تیم‌های پلیس به منظور بررسی صحنه‌های مختلف جرایم علیه اموال و افراد، تعیین پیشینه متهمان و مجرمان همچنین در راستای کنترل مجرمان سابقه‌دار، پالایش و معرفی مشخصات تعداد کثیری از مجرمان سابقه‌دار با چهار فقره سابقه سرقت به بالا به پلیس آگاهی تهران بزرگ برای واگذاری پابند الکترونیکی در ایام نوروز از اقدامات بسیار مهم مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی بوده است.

او گفت: طبق گزارش‌ها، در مجموع جرایم جنایی نیز بیش از ۲۳ درصد وقوع این نوع جرایم نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است که در مقابل کشفیات نیز به میزان ۹.۴ درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اینکه مجموع دستگیری‌های این پلیس در ایام یادشده بیش از ۹ درصد افزایش داشته است، افزود: در مجموع جرایم جعل و کلاهبرداری نیز شاهد کاهش سه درصدی وقوع و افزایش ۳۵ درصدی کشفیات بوده‌ایم.

او با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی ضمن آماده‌باش کامل در این ایام همه تلاش خود را برای برقراری امنیت به کار بستند، خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌ها و افزایش گشت‌های ویژه پلیس آگاهی، کنترل موثر و دستگیری سارقان سابقه‌دار، حرفه‌ای و خطرناک، تسهیل رسیدگی به پرونده سرقت از مسافران، برگزاری مراسم افتتاحیه سیستم ضد سرقت (ردیاب هوشمند خودرو)، بازدید از آخرین روند اجرای طرح پایش هوشمند الکترونیکی مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای از استان های البرز، غرب استان تهران و تهران بزرگ از دیگر اقدامات پلیس آگاهی در این ایام بوده است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.