رونمایی از معادله جدید ایران

معاون بین‌الملل رئیس قوه قضائیه؛تعرض به منافع‌مان را در داخل رژیم صهیونیستی پاسخ خواهیم داد

معاون بین‌الملل رئیس قوه قضائیه گفت: جمهوری اسلامی ایران، تجاوز به منافع و امنیت خود را بر نمی‌تابد و هرگونه تعرضی را حتی اگر در قلمرو کشور ثالثی صورت بگیرد، در داخل رژیم صهیونیستی پاسخ خواهیم داد، این یک معادله جدیدی است که دشمن باید آن را بداند.

به گزارش شهروند آنلاین از دمشق، غریب آبادی این مطلب را در آغاز برنامه کاری سفر دو روزه خود به سوریه و در جریان بازدید از ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران که در اثر حمله ددمنشانه دشمن صهیونیستی تخریب شد، بیان کرد.

او خاطرنشان کرد: در این سفر و در گفت‌وگو با مقامات سوری، مساله تشکیل پرونده قضایی علیه جنایتکاران صهیونیستی را بررسی خواهیم کرد و قطعا در چارچوب نظام قضایی این مهم را به طور مشترک از طریق سازمان‌های بین‌المللی و مجامع حقوق بشری پیگیری خواهیم کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران حمله رژیم صهیونیستی به مقر سفارت کشورمان را کاملا مغایر تعهدات و حقوق بین‌الملل و همچنین مفاد منشور ملل متحد برشمرد و یادآور شد که این رژیم حتی به تعهداتی که تحت کنوانسیون ۱۹۶۱ ناظر بر حفظ و مصونیت اماکن دیپلماتیک و دیپلمات‌ها و کنوانسیون سال ۱۹۷۳ در خصوص افراد تحت‌الحمایت بین‌المللی پذیرفته، پایبند نیست.

او با انتقاد از رویکرد ضعیف شورای امنیت سازمان ملل متحد در قبال جنایت صهیونیست‌ها، خاطرنشان کرد که این شورا تحت مفاد منشور ملل متحد یک مسئولیت آشکار و بارز در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی دارد و می‌بایست اقدامات لازم برای برخورد با رژیم غاصب صهیونیستی انجام می‌داد، اما متاسفانه شاهد برگزاری یک جلسه فوری شورای امنیت بودیم و برخی کشور‌های مدعی مانند انگلیس، فرانسه و آمریکا حتی اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی را هم محکوم نکردند.

کاظم غریب آبادی در ادامه گفت: از نظر ما شورای امنیت در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی و در ایفای وظایف و مسئولیت‌های خودش تحت منشور ملل متحد بسیار ناتوان بود و جمهوری اسلامی ایران هم در همین راستا و براساس ماده ۵۱ منشور ملل متحد حق دفاع مشروع را داشت و به خوبی این حق را انجام داد.

معاون بین‌الملل قوه قضائیه کشورمان در خصوص پاسخ به جنگ‌افروزی رژیم صهیونیستی و عملیات وعده صادق گفت، نیرو‌های مسلح کشورمان با این پاسخ قاطع هم به فرمایشات مقام معظم رهبری جامه عمل پوشاندند و هم انتظارات مردم را برآورده ساختند.

او افزود: رژیم صهیونیستی به نحو مناسبی تنبیه شد و هم اینکه اقدام جمهوری اسلامی ایران، از نوع رژیم صهیونیستی نبود، به عبارتی ما فقط اماکن نظامی را هدف قراردادیم و از این جهت اماکن تجمع غیر نظامیان و تاسیسات اقتصادی در دامنه اهداف تعریف شده ما قرار نداشت.

غریب آبادی تصریح کرد: پاسخ جمهوری اسلامی ایران اقدامی تحت حقوق بین‌الملل و مبانی اصول انسانی و اسلامی صورت گرفت؛ این مساله مهم است که جمهوری اسلامی ایران اقدامات سیاسی و حقوقی خودش را شروع کرده و ادامه خواهد داشت./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.