چرا ژرمن‌ها سنگ صهیونیست‌ها را به سینه می‌زنند؟!

وزیر خارجه آلمان: افزایش تنش‌های خاورمیانه بیشتر به ضرر امنیت اسرائیل است

وزیر امور خارجه آلمان در هنگام ترک سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد که افزایش تنش‌ها در خاورمیانه به نفع هیچکس نیست و بیش از همه امنیت اسرائیل به خطر می‌افتد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از رویترز، آنالنا بربوک روز چهارشنبه در جریان گفت‌وگوهایش با مقام‌های اسرائیلی به صراحت موضع کشورش را اینگونه اعلام کرد که نباید اجازه داد خاورمیانه به سمت وضعیتی نامعلوم و غیرقابل پیش‌بینی پیش رود.

او پیش از ترک سرزمین‌های اشغالی برای شرکت در نشست کشورهای گروه هفت که به گفته او قرار است درباره تحریم‌های احتمالی علیه ایران بحث کنند، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی همه باید محتاطانه و مسئولانه عمل کنند.

بربوک که از زمان شروع جنگ غزه این هفتمین بار است که به سرزمین‌های اشغالی سفر می‌کند، افزود: افزایش تنش‌ها به نفع هیچکس نیست و بیشتر از همه امنیت اسرائیل به خطر می‌افتد.

مقام‌های غربی از جمله آمریکا، آلمان و فرانسه از رژیم صهیونیستی خواسته‌اند از پاسخ به حمله موشکی و پهپادی ایران به منظور جلوگیری از تشدید تنش‌ها اجتناب کند.

به گزارش ایرنا، ایران با بهره‌گیری از حق ذاتی دفاع از خود مبتنی بر ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم اسرائیل، به ویژه حمله نظامی علیه مکان دیپلماتیک کشورمان که در روز یکم آوریل ۲۰۲۴ در نقض آشکار حقوق بین‌الملل و بند ۲ منشور ملل متحد صورت گرفت و متعاقب آن ناتوانی شورای امنیت برای اتخاد تدابیر لازم برای محکوم کردن و مسئولیت‌پذیر کردن متجاوز، مجموعه‌ای از حملات نظامی علیه اهداف نظامی در سرزمین‌های اشغالی را انجام داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شنبه شب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور تنبیه متجاوز، با استفاده از توانمندی‌های راهبردی اطلاعاتی، موشکی و پهپادی خود به اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی حمله و آنها را با موفقیت مورد اصابت قرار داد و منهدم کرد.

جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که به اهداف و اصول حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد متعهد است اما در بکارگیری حق ذاتی دفاع از خود بر اساس حقوق بین‌الملل در هنگام ضرورت تردید نخواهد کرد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.