نماینده دموکرات حامی لابی آیپک هم خواستار تغییر در رهبری اسرائیل شد

مایک لوین، نماینده دموکرات کنگره آمریکا که پیشتر از سوی کمیته روابط عمومی اسرائیل (آیپک) تایید شده بود، ‌خواستار تغییرات در رهبری اسرائیل شد.

به گزارش شهروند آنلاین از تارنمای پولیتیکو، ‌مایک لوین، ‌دموکرات میانه رو نماینده ناحیه‌ای در شهرستان‌های سن دیگو و اورنج، ‌کالیفرنیا، خواستار تغییر در رهبری رژیم اسرائیل شد.

این گزارش افزود: لوین، در سال ۲۰۲۲میلادی با ۵۲.۶ درصد آرا برای سومین دوره انتخابات کنگره پیروز شد. او یکی از معدود اعضای دموکرات کالیفرنیا است که موقعیت سیاسی آسیب‌پذیری دارد و در سال ۲۰۲۴ با مت گاندرسون جمهوری‌خواه رقابت خواهد کرد. گاندرسون پیشتر از لوین به دلیل عدم حمایت از اسرائیل انتقادات تندی کرده است. کمیته ملی جمهوری‌خواه کنگره، لوین را در مورد این موضوع مورد انتقاد قرار داده است.

نکته قابل توجه این که لوین توسط کمیته روابط عمومی اسرائیل (آیپک) که یک گروه بانفوذ طرفدار اسرائیلی است، تایید شده بود. این لابی حامی صهیونیست‌ها، کمپین‌هایی را در سراسر ایالات متحده برای برکناری مقامات منتخب که خواستار آتش‌بس دائمی در جنگ اسرائیل و حماس هستند، راه‌اندازی کرده است.

اظهارات این نماینده کنگره آمریکا در حالی مطرح می‌شود که تعداد قابل توجهی از دموکرات‌ها شروع به دور شدن از حمایت ثابت قبلی خود از اسرائیل کرده‌اند. مهم‌تر از همه، چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، است که پس از انتقاد از مدیریت بنیامین نتانیاهو، ‌نخست‌وزیر (رژیم) اسرائیل در جنگ غزه و درخواست برای برگزاری انتخابات جدید برای جایگزینی او، با واکنش‌های زیادی مواجه شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.