برنزِ آسیایی آقامیرزایی در آب‌های آرام توکیو

در دومین روز از رقابت‌های قایقرانی آب‌های آرام، علی آقامیرزایی موفق به کسب مدال برنز شد و تیم کانونی ۲ نفره مردان ایران به عنوان پنجمی رسید.

به گزارش شهروند آنلاین، مسابقات آب‌های آرام قهرمانی آسیا و انتخابی قاره‌ای المپیک درحالی از ٣٠ فروردین به میزبانی توکیو ژاپن آغاز شد که تا دوم اردیبهشت ادامه دارد.

ایران با ۵ قایق در این رقابت‌ها برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کند. الناز شفیعیان در کایاک بانوان و هیوا افضلی در کانوی بانوان(با هدایت مهسا مجللی)، علی آقامیرزایی در کایاک مردان(با هدایت آرش بصارت‌دار)، عادل مجللی و کیا اسکندانی در کانوی دونفره مردان(با هدایت دامون صادقی) و محمدنبی رضایی در کانوی یک‌نفره مردان(با هدایت ایمان پورعزیز) نمایندگان کشورمان در این دوره از رقابت‌ها هستند.

پنجمی کانوی دونفره مردان در توکیو

امروز جمعه ۳۱ فروردین ماه و در دومین روز این رقابت‌ها، فینال کانوی دونفره ۵۰۰ متر مردان در شرایط جوی نامساعد و وزش باد شدید برگزار شد و طی آن عادل مجللی و کیا اسکندانی در رقابت با حریفانی از فیلیپین، ژاپن، تایلند، ازبکستان، قزاقستان، هند،چین‌تایپه و کره‌جنوبی با زمان ۱:۴۹.۰۷۶ دقیقه به‌عنوان قایق پنجم از خط عبور کردند. در این رقابت نمایندگان قزاقستان، ژاپن و ازبکستان اول تا سوم شدند.

برنزی شدن آقامیرزایی در کایاک ۲۰۰ متر

علی آقامیرزایی دیگر نمانیده ایران در روز دوم بود که در فینال کایاک ۲۰۰ متر مردان در رقابت با حریفانی از هنگ‌کنگ، قزاقستان، کره‌جنوبی، عراق، ازبکستان، قرقزستان، سنگاپور و تایلند موفق شد با زمان ۳۹.۰۵۳ ثانیه به‌ عنوان قایق سوم از خط عبور کند و به مدال برنز ۲۰۰ متر برسد. در این رقابت نمایندگان کره‌جنوبی و ازبکستان اول و دوم شدند.

گفتنی است در بخش آب‌های آرام در ماده‌های یک نفره، دو قایق اول و در قایق‌های دو نفره تنها قایق نخست که مدال طلا می‌گیرد جواز حضور در المپیک پاریس را کسب خواهد کرد.

تاخیر ۳ ساعته در برگزاری مسابقات به دلیل طوفان شدید

مسابقات آب‌های آرام درحالی امروز آغاز شد که شرایط جوی مساعد نبود و درنهایت به دلیل طوفان شدید در توکیو مقرر شد ادامه رقابت‌ها با سه ساعت تاخیر برگزار شود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.