توانمندسازی معلمان با اصلاح رتبه‌بندی

وزیر آموزش و پرورش گفت: آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان اصلاح شده و سال ۱۴۰۳ در واقع سال نهضت ملی توانمندسازی همه‌جانبه معلمان است.

به گزارش شهروند آنلاین، رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در جلسه شورای معاونان و رؤسای ادارات آموزش و پرورش استان سمنان که با حضور اعضای شورا با موضوع وضع استخدامی فرهنگیان، آزمون تربیت معلم، فرآیند ارزیابی و شرایط فیزیکی مدارس و… در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، ضمن قدردانی از مدیرکل و مجموعه آموزش و پرورش سمنان برای برگزاری نمایشگاه آثار دستاوردهای فرهنگیان و دانش‌آموزان استان اظهار کرد: سال ۱۴۰۲ سال پرماجرایی بود که با پایان خوشی تمام شد.

ویاو با بیان اینکه اجرای سند تحول نقشه اجرایی می‌خواهد و امروز این نقشه دست شورای عالی انقلاب فرهنگی است، افزود: برای تقسیم کار ملی سند به دستور رئیس ‌جمهور شورایی تشکیل شد که هفت پروژه ملی را دنبال می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: سیاست توسعه متوازن در این دولت سرعت گرفته و امروز بیش از نیمی از شغل‌آفرینی کشور حاصل فعالیت هنرستان‌ها و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

صحرایی اظهار کرد: آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان اصلاح شده و سال ۱۴۰۳ در واقع سال نهضت ملی توانمندسازی همه‌جانبه معلمان و سال حرکت پرشتاب برای اجرای بهتر سند تحول بنیادین است.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: موضوع تربیت معلم مهم‌ترین و بنیادی‌ترین مسأله آموزش و پرورش است و نقشه راه سند ترسیم شده و به‌زودی به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

صحرایی خاطرنشان کرد: فرآیند ارزیابی آزمون‌ها باید با برنامه‌ریزی مناسب و بازنشستگی متقاضیان نیز بر مبنای سن و سابقه شغلی انجام شود.

او افزود: در مسأله تأمین نیروی انسانی، استخدام تنها چاره کار نیست و باید به سمت اشتغال مثبت گام برداشت.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این‌که استان سمنان ظرفیت فوق‌العاده‌ای دارد، گفت: کیفیت آموزش وجه و اولویت اصلی آموزش و پرورش است و انتظار می‌رود در برگزاری سالم آزمون‌های نهایی نیز تلاش ویژه‌ای صورت گیرد.

صحرایی با تأکید بر این موضوع که خانواده‌ها را جدی بگیرید، افزود: آموزش و پرورش شریک راهبردی خانواده در تربیت کودک و رابطه خانواده و مدرسه بسیار مهم است و باید با ایجاد جذابیت در مدارس شاهد حضور بیش‌تر والدین باشیم.

او تأکید کرد: آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان کمک کند و موضوع اوقات فراغت هم مسأله جدی است و از آنجا که فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زمان پیش از دبستان مهم است، در راستای سند مدرسه تراز نظام از ظرفیت این نهاد فرهنگی استفاده بیشتری شود.

وزیر آموزش و پرورش در پایان جلسه برداشتن تعامل مثبت مدیران کل آموزش و پرورش با نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.