پاسخ مقاومت به ایلات اشغالی

بسته خبری ویژه تحولات مقاومت در غزه

جنگ در غزه در حالی وارد صد و نود هفتمین روز شد که رسانه‌های عراقی از انفجار در مقر الحشدالشعبی در استان بابل عراق خبر دادند که در پی آن یک نفر شهید و بیش از ۱۰ نفر زخمی شدند.

به گزارش شهروند آنلاین، 197 روز از جنگ در غزه می‌گذرد، جنگی که به تدریج وارد هفتمین هفته خود می‌شود و رژیم اسرائیل همچنان از دست‌یابی به اهداف اصلی خود عاجز مانده است و همچنان به بمباران مناطق مسکونی غزه ادامه می‌دهد.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت غزه، تعداد شهدا از مرز 34 هزار نفر فراتر رفت، وزارت بهداشت غزه عصر دیروز اعلام کرد که تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون به 34 هزار و 012 نفر و تعداد مجروحان هم به 76 هزار و 833 نفر رسیده است.

این وزارتخانه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی 24 ساعت گذشته، 4 مورد کشتار در نوار غزه مرتکب شد که در نتیجه آن 42 نفر شهید و 63 نفر دیگر هم مجروح شدند.

مقاومت اسلامی عراق نیز با تاکید بر حمایت از مردم و مقاومت فلسطین در برابر جنایت‌های رژیم اسرائیل، اعلام کرد که یک هدف حیاتی و مهم را در بندر ایلات اشغالی با پهپاد هدف قرار داده است.

حملات پهپادی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

خبرگزاری لبنان گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی شهرک عیتا الشعب در جنوب لبنان را با پهپاد هدف قرار داد.

شلیک 2 راکت از لبنان به مراکز نظامی رژیم صهیونیستی

شبکه خبری الجزیره از شلیک 2 راکت از جنوب لبنان به سمت مراکز نظامی رژیم صهیونیستی در اطراف شهرک صهیونیست نشین «سعسع» در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.

حماس: بدون پایان دادن به اشغالگری صهیونیست‌ها منطقه روی آرامش را نخواهد دید

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تجاوز وحشیانه بامداد امروز علیه نیروهای الحشدالشعبی در پایگاه نظامی کالسو در استان بابل را که منجر به خسارات مادی و زخمی شدن تعدادی از نیروهای الحشد الشعبی شد، به شدت محکوم کرد.

جنبش حماس این تجاوز را نقض حاکمیت و امنیت عراق و نمایانگر توحش صهیونیست‌ها اعلام کرد که دائماً تجاوزات خود را در منطقه گسترش می‌دهند.

مقاومت اسلامی فلسطین تاکید کرد که منطقه روی ثبات و صلح را نخواهد دید مگر اینکه اشغالگری صهیونیست‌ها در فلسطین و اراضی اشغالی عربی پایان یابد.

حماس افزود: ما دولت بایدن، رئیس جمهور آمریکا را مسئول تشدید تنش‌ها در منطقه به خاطر پشتیبانی و حمایت از جنگ نسل‌کشی نازی‌ها علیه ملت فلسطین در نوار غزه می‌دانیم.

رژیم صهیونیستی دخالت در حمله به مقر الحشدالشعبی عراق را انکار کرد

در حالی که برخی منابع و از جمله مقاومت عراق، رژیم صهیونیستی را مسئول حمله به مقر حشدالشعبی در عراق می‌دانند سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام اسرائیلی منکر دخالت در این انفجار شد.

یک مقام اسرائیلی در این باره به سی‌ان‌ان گفت که اسرائیل هیچ ارتباطی به این انفجار نداشته است.

پیش از این آمریکا هم دخالت در این حمله را رد کرده بود.

مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرده است که حمله پهپادی به شهر اشغالی ایلات در واکنش به نقض حاکمیت عراق و حمله به نیروهای الحشدالشعبی بوده است.

واکنش تند حماس به ادعاهای بلینکن درباره مذاکرات آتش‌بس

حماس با محکوم کردن ادعاهای بلینکن مبنی بر مانع‌تراشی این جنبش در مذاکرات آتش‌بس تاکید کرد که نتانیاهوی تروریست طرفی است که مانع به نتیجه رسیدن مذاکرات می‌شود و آمریکا اگر واقعا به دنبال آتش‌بس است حمایت خود از جنایات صهیونیست‌ها را متوقف کند.

آژیر خطر در منطقه اشغالی الجلیل به صدا درآمد

منابع خبری از به صدا درآمدن آژیر خطر در منطقه اشغالی «الجلیل الاعلی» در شمال فلسطین اشغالی در مرز با لبنان خبر دادند.

افزایش شمار زخمی‌های حمله به پایگاه الحشدالشعبی

رسانه‌های عراقی از افزایش زخمی‌های حمله به پایگاه و مقر نیروهای الحشدالشعبی عراق در استان بابل به 14 نفر خبر داد.

یک نفر نیز در این تجاوز نظامی شهید شده است. در بین زخمی‌ها، افراد غیر نظامی نیز دیده می شود.

مقاومت اسلامی عراقی رژیم اسرائیل را عامل این حمله دانسته و در واکنش به آن، در کمتر از ساعاتی، بندر ایلات در جنوب فلسطین اشغالی را هدف قرار داده است.

حمله تلافی‌جویانه مقاومت عراق به ایلات اشغالی

مقاومت اسلامی عراق طی بیانیه‌ای اعلام کرد که با پهپاد یک هدف مهم را در بندر ایلات اشغالی واقع در جنوب فلسطین هدف قرار داده است.

مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر کرده، علاوه بر تأکید بر اینکه این عملیات در حمایت از مردم و مقاومت فلسطین در برابر جنایت‌های رژیم اسرائیل صورت گرفته، همچنین اعلام کرده است که این حمله در واکنش به نقض حاکمیت عراق و حمله به نیروهای الحشدالشعبی بوده است.

گردان‌های سید الشهداء: کار هرکسی باشد، پاسخ خواهیم داد

ابو آلا الولائی، دبیر کل گردان‌های سیدالشهدای عراق در واکنش به حادثه پایگاه نظامی کالسو الحشدالشعبی گفت: هرکسی که پشت این حمله به پایگاه الحشدالشعبی باشد، هر که می‌خواهد باشد، ما پاسخ خواهیم داد.

واکنش رسمی آمریکا به حادثه انفجار در پایگاه الحشدالشعبی عراق

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) اعلام کرد که گزارش‌های منتشر شده در مورد حمله هوایی آمریکا به این پایگاه صحت ندارد.

پیش از این شبکه پی‌.بی‌.اس به نقل از یک مسئول آمریکایی گزارش داد: ارتش آمریکا در منطقه‌ای که حادثه در آن رخ داده، هیچ گونه فعالیتی نداشته است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.