جزئیات افزایش کرایه‌های حمل‌ونقل عمومی

بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، از امروز نرخ جدید کرایه‌های حمل و نقل عمومی اعمال شد.

به گزارش شهروند آنلاین، شورای اسلامی شهر تهران در سال گذشته افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی را طبق روال هر ساله به تصویب رساند و زمان اجرای آن را از اول اردیبهشت ماه سال جاری تعیین کرد، با تأیید مصوبه شورای شهر توسط فرمانداری تهران، نرخ‌های جدید از امروز قابل اجراست.

بر اساس این مصوبه نرخ پایه ورودی مسافران در مترو با 16 درصد افزایش همراه شد و بر اساس پیمایش تا 2 کیلومتر با نرخ ورودی و مازاد بر آن تا 30 کیلومتر برای هر کیلومتر 40 درصد افزایش داشته است، مازاد بر 30 کیلومتر نیز شهروندان مبلغ بیشتری را پرداخت نخواهند کرد.

30 درصد افزایش خطوط حومه‌ای نیز به تصویب اعضای شورا رسید و به این ترتیب برای بلیت تک سفره که 3300 تومان بود، حداکثر به قیمت 4 هزار و 300 تومان افزایش پیدا می‌کند.

برای مبلغ ورودی در اتوبوس تندرو و عادی 22 درصد افزایش پیش بینی شده و به ازای هر کیلومتر پیمایش برای اتوبوس‌های تندرو 20درصد افزایش و برای اتوبوس‌های عادی 40 درصد افزایش در نظر گرفته شده است.

به طور میانگین قیمت تمام شده در اتوبوس تندرو 21درصد و اتوبوس عادی 30 درصد نسبت به سال 1402 رشد پیدا کرده؛ اتوبوس‌های ارائه خدمات دربستی 40 درصد رشد در نظر گرفته شده است.

کرایه‌های تاکسی نیز با حداکثر 45 درصد افزایش به تصویب رسیده است. /تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.