پرداخت بیش از 39 میلیارد ریال کمک‌‌هزینه درمانی توسط هلال‌احمر زنجان

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر استان زنجان از پرداخت کمک‌هزینه درمانی 39 میلیارد و 210 میلیون ریالی برای بیماران نیازمند این استان که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد نبودند، در سال گذشته خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ حکمت‌اله‌هاشمی مدیرعامل جمعیت هلال احمر زنجان گفت: جمعیت هلال احمر از افراد نیازمند و اقشار آسیب‌پذیر استان که توان تامین هزینه‌های درمانی، دارو و توانبخشی را ندارند و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیستند، حمایت مالی می‌کند.

او خاطرنشان کرد: بر همین اساس سال گذشته 2 هزار و 100 پرونده حمایتی در سطح استان زنجان در خصوص پرداخت بلاعوض هزینه‌های دارویی و درمانی تشکیل شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان افزود: برای این تعداد در مدت‌زمان بیان شده 38 میلیارد و 210 میلیون ریال هزینه پرداخت شده که از این میزان 2 میلیارد و 870 میلیون ریال پرداختی به افراد بیمار نیازمند معرفی شده توسط 35 خانه هلال است.

او ادامه داد: پرداخت کمک‌هزینه در زمینه‌های دارو، بستری طبی و جراحی، خدمات پاراکلینیکی، تامین وسایل و تجهیزات توانبخشی به بیماران نیازمند، تحت پوشش تسهیلات حمایتی آیین‌نامه خدمات اجتماعی جمعیت هلال‌احمر قرار دارد.

او تاکید کرد: این کمک‌‌هزینه درمانی، طی 9 مرحله برای بیماران نیازمند در شهرستان‌های زنجان، ابهر، خرم‌دره، خدابنده، ماهنشان، طارم، ایجرود و سلطانیه پرداخت شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان در پایان گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان نهادی بشردوستانه همواره نقش محوری در فعالیت‌های اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.