تهدید عبور غیرمجاز

49800 تبعه غیرمجاز در کمین‌های ارتش جنوب‌شرق دستگیر شدند

فرمانده قرارگاه جنوب‌شرق ارتش گفت: در اجرای مأموریت‌های کمینی ارتش در منطقه نزدیک ۴۹هزار و ۸۰۰ نفر از اتباع غیرمجاز دستگیر و تحویل مرزبانی شده‌اند.

به گزارش شهروند آنلاین،امیر سرتیپ‌دوم امیر غلامعلیان در گفت‌وگو با تسنیم در کرمان، با بیان اینکه براساس قانون اساسی حفاظت از حدود و ثغور کشور در مرزهای زمینی، هوایی و دریایی به‌ عهده ارتش جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: امروز یگان‌های نیروی زمینی ارتش در تمام مرزهای کشور مستقر هستند و در تمام شرایط جوی، وجب به وجب مرزهای کشور را کنترل می‌کنند.

او با اشاره به ترددهای غیرمجاز اتباع بیگانه از مرزهای کشور، گفت: تردد مرزی به‌عهده مرزبانی است و مرزبانی در این حوزه در لایه اول قرار می‌گیرد، اما اگر تحرکاتی علیه مرزهای ما بشود که دفع تهدید نیاز باشد ارتش وارد عمل می‌شود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌ شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه کنترل اتباع غیرمجاز و تردد آنها از مرزهای کشور جزو وظایف ارتش نیست و از وظایف مرزبانی است، ادامه داد: با وجود این، کنار مأموریت‌های خود کمکی هم به مرزبانان داریم.

او با ابراز اینکه “در اجرای مأموریت‌های کمینی که در منطقه داریم تاکنون نزدیک 49 هزار و 800 نفر از اتباع غیرمجاز را دستگیر کرده و تحویل مرزبانی داده‌ایم.”، افزود: این اتباع غیرمجاز از طریق وزارت امور خارجه به کشور خودشان طرد می‌شوند.

امیر غلامعلیان با اظهار اینکه “امروز قرارگاه منطقه‌ای جنوب ‌شرق ارتش این افتخار را دارد که در سرحدات شمال سیستان و بلوچستان 270 کیلومتر در مرز مستقر است.”، اضافه کرد: در سواحل دریای عمان و خلیج فارس نیروهای ما مستقر هستند و تحرکات دشمن را رصد می‌کنند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌ شرق ارتش با اشاره به اعلام اینکه “نیروی دریایی ارتش با قدرت در آب‌های سرزمینی و آب‌های ساحلی ما مستقر است.”، ادامه داد: مأموریت پدافند هوایی ارتش نیز حراست از آسمان و مرزهای هوایی کشور است.

او با بیان اینکه “خدا را شاکر هستیم که با رادارهای پیشرفته‌ای که در اقصی نقاط کشور مستقر است هر پرنده‌ای که به‌ صورت غیرمجاز وارد کشور شود، بلافاصله رهگیری، کشف و موقعیت آن‌ به شبکه پدافند هوایی اعلام می‌شود.”، گفت: در صورتی که این پرنده غیرمجاز تشخیص داده شود، بلافاصله نسبت به انهدام آن اقدام می‌شود.

امیر غلامعلیان با ابراز اینکه “امروز ارتش جمهوری اسلامی با نیروهای چهارگانه‌ای که در اختیار دارد حفاظت و حراست از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی را برابر شرح وظایف خود به بهترین شکل انجام می‌دهد.”، افزود: کنار اجرای دقیق این برنامه‌ها مشارکت‌ها و فعالیت‌های مردمی را به‌عنوان یک وظیفه کنار مأموریت‌های خودمان تعریف کردیم.

او با بیان اینکه “ارتش پا در رکاب ولایت فدایی ملت است و در هر حوزه‌ای که مردم ما در عسر و حرج قرار بگیرند و نیاز باشد که ارتش کنار آنها باشد کنار آنها حضور داریم.”، ادامه داد: در بخش زهکلوت با توجه به نیازی که احساس شد در حوزه جاده‌سازی ورود کردیم و در زمان حاضر پروژه‌ای را به‌طول 37 کیلومتر داوطلبانه به‌عهده گرفتیم.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش با اشاره به مستعد بودن رودخانه‌های جنوب استان کرمان برای سیلابی شدن، گفت: حدفاصل سال‌های 1401 تا 1402 لایروبی تمام رودخانه‌های مستعد سیلاب جنوب استان کرمان با استفاده از ادوات گروه مهندسی ارتش انجام شد و یکی از برکات مدیریت امروز سیلاب‌ها اثرات این کار است.

او با بیان اینکه “هر وقت احساس شود که حضور ارتش کنار مردم مایه قوت قلب است کنار آنها حضور داریم.”، افزود: در سیل، زلزله، کرونا و هر جا که نیاز بوده ارتش حضور داشته است و خداوند را شاکر هستیم که تاکنون رهبر معظم انقلاب بارها بیان کردند که ارتش در بسیاری از بلایا و اتفاقات طبیعی زودتر از ستاد مدیریت بحران وارد منطقه شده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.