آموزش بیش از 26 هزار نفر توسط هلال ‌احمر در البرز

مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر البرز گفت: در سال گذشته 26 هزار و 100 نفر از ساکنان این استان، آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه را فرا گرفتند.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ محمدباقر خلفی، مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر البرز گفت: این افراد در 827 دوره آموزشی با کمک‌های اولیه، آموزش عمومی امداد و نجات، دوره تخصصی، دوره بازآموزی، دوره ضمن خدمت و آموزش همگانی آشنا شدند.

او افزود: از این تعداد، 328 دوره شامل: کمک‌های اولیه و آموزش همگانی ویژه برای 13 هزار و 85 نفر، 173 دوره مخاطرات ویژه برای 4 هزار و 106 نفر و 148 دوره مهارت‌های پایه داوطلبی ویژه برای 3 هزارو 700 نفر برگزار شد.

خلفی بیان کرد: همچنین سال گذشته، 20 دوره مهارت‌های ویژه شرایط اضطرار در شرکت‌ها و مؤسسات ویژه متقاضیان برگزار شد که طی آن، 370 نفر با اقدامات ضروری در شرایط اضطرار از جمله تزریقات، در دوره‌های 50 ساعته آموزشی آشنا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز تصریح کرد: 16 دوره تخصصی آموزش عمومی امداد، آموزش عمومی نجات، آموزش تخصصی پیش بیمارستانی ، 2 دوره تخصصی اصول پیمایش و یک دوره پیش بیمارستانی، یک دوره تربیت مربی امدادو کمک‌های اولیه(کد سه ) و یک دوره تربیت مربی پایه، دوره بازآموزی مربیگری کد سه و مربیگری پایه، از دوره‌های تخصصی برگزار شده توسط هلال احمر استان البرز در سال 1402 بوده است.

او خاطرنشان کرد: اقشار مختلف مردم از جمله دانش‌آموزان، کارمندان، کارگران، معلمان، نیروهای بسیجی و سربازان تحت پوشش این آموزش‌ها قرار گرفتند.

خلفی در پایان گفت: در حال حاضر جمعیت هلال‌احمر دارای هفت شعبه در سطح استان البرز است که با توجه به رشد و فعالیت خانه‌های هلال در محلات، سطح دسترسی اقشار مختلف مردم در مناطق دور از مرکز استان و شهرستان‌ها مهیا شده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.