نبرد الجزایر در دانشگاه استنفورد آمریکا

دانشگاه واشنگتن دانشجویان را به اخراج و تعلیق تهدید کرد

مدیریت دانشگاه جورج واشنگتن، دانشجویانی را که در محوطه دانشگاه تحصن کرده‌اند، به اخراج و تعلیق تحصیلی تهدید کرده است؛ تظاهرات و تحصن در بیش از ۵۰ دانشگاه آمریکا همچنان ادامه دارد.

به گزارش شهروند آنلاین،مدیریت دانشگاه جورج واشنگتن، دانشجویانی را که در محوطه این دانشگاه تحصن کرده‌اند، به اخراج و تعلیق تحصیلی در صورت تداوم اعتراضات تهدید کرده است.

در بیانیه مدیریت دانشگاه جورج واشنگتن آمده است که به دانشجویان ابلاغ شده است رفتار آنها نقض سیاست‌های دانشگاه محسوب می‌شود.

این در حالی است که دانشجویان دانشگاه جورج واشنگتن تلاش‌های مستمر را برای بی‌اعتبار کردن و مخدوش نشان دادن جنبش دانشجویی و متهم کردن آن به یهودی‌ستیزی رد کردند.

دانشجویان دانشگاه نیویورک هم پس از اینکه پلیس چادر‌های تحصن آنها را جمع کرده بود، چادر‌های جدیدی را برای اعلام همبستگی با غزه برپا کردند.

تظاهرات و تحصن در بیش از ۵۰ دانشگاه آمریکا در مخالفت با تداوم تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه و اعلام همبستگی با ملت فلسطین همچنان ادامه دارد.

تظاهرات دانشگاه‌ها علیه جنگ غزه به انگلیس نیز کشیده شد

نشنال نیوز گزارش داد، در صحنه‌های مشابهی که در سراسر آمریکا و اروپا دیده شده است، تظاهرکنندگان حامی فلسطین در کالج دانشگاهی لندن نیز در حمایت از مردم فلسطین تجمع کردند.

پخش فیلم نبرد الجزایر در میان دانشجویان متحصن آمریکایی

حساب کاربری سام یوسف با انتشار تصویری در فضای مجازی ایکس، از پخش فیلم نبرد الجزایر برای دانشجویانی که در دانشگاه استنفورد آمریکا تحصن کردند، خبر داد.

فریاد فلسطین آزاد خواهد شد در خیابان‌های پاریس

پل لاراتورو، گزارشگر موضوعات سیاسی شبکه یک تلویزیون فرانسه با انتشار ویدئویی در حساب کاربری خود در ایکس نوشت: ریما حسن، حقوقدان فرانسوی و نامزد حزب فرانسه تسلیم‌ناپذیر در انتخابات اروپا، روز گذشته تظاهرکنندگان حامی فلسطین را در خیابان سَن-گیوم پاریس همراهی کرد و به همراه دانشجویان دانشگاه علوم سیاسی پاریس (ساینس پو) شعار جنجالی از رودخانه تا دریا، فلسطین آزاد خواهد شد سر داد.

حمله پلیس آمریکا به دانشجویان نمازگزار در دانشگاه اوهایو

حساب کاربری KocovichInsights در ایکس با انتشار ویدئویی نوشت: نیرو‌های امنیتی آمریکا به دانشجویانی که برای حمایت از فلسطین در دانشگاه ایالتی اوهایو تظاهرات کرده بودند، حمله کرد.

تظاهرکنندگان با تشکیل زنجیره انسانی دور تا دور دانشجویان مسلمانی که در حال نماز خواندن بودند، از آنها در برابر یورش پلیس محافظت کردند. تظاهرکنندگان خطاب به نیرو‌های امنیتی فریاد می‌زدند: اجازه بدهید نماز بخوانند.

تحصن دانشجویان آمریکایی در حمایت از فلسطین

تظاهرات دانشجویان در آمریکا علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به دانشگاه‌های کارولینای شمالی و آریزونا نیز کشیده شد. دانشجویان حامی آرمان فلسطین در دانشگاه اوهایو، سومین دانشگاه بزرگ ایالات متحده، تظاهرات کردند. پلیس تعدادی از دانشجویان دانشگاه اوهایو را که در اعتراض به تجاوز اسرائیل به نوار غزه شرکت کرده بودند، بازداشت کرد.

تظاهرات دانشجویی در پاریس علیه جنگ غزه

بخش تصویری خبرگزاری فرانسه تصاویری از تظاهرات دانشجویی در پاریس علیه جنگ غزه منتشر کرد.

کمپ اعتراضی دانشگاه نورث ایسترن

پلیس ایالتی می‌گوید که آنها به درخواست دانشگاه نورث ایسترن در اینجا حضور دارند معترضان فهرستی از مطالبات را داشتند، از جمله اینکه دانشگاه روابط خود را با اسرائیل قطع کند. آنها می‌گویند اینجا را ترک نمی‌کنند مگر اینکه دانشگاه این مطالبات را برآورده کند پرچم فلسطین در مرکز کمپ اعتراضی در محوطه دانشگاه نورث ایسترن به اهتزار درآمده است.

یک دانشجوی معترض گفت: مطالبات فعلی ما این است که دانشگاه روابط خود با اسرائیل را قطع کند. سرمایه‌گذاری در اسرائیل را خاتمه دهد و حداقل اینکه نسل‌کشی در غزه را محکوم کند.

دیروز چند ساعت پس از تشکیل این کمپ اعتراضی، پلیس بوستون محوطه «سنتنیال کامن» (در دانشگاه نورث ایسترن) را محاصره کرد. معترضان با تشکیل زنجیره انسانی، کاری کردند که افسران پلیس بالاخره بروند. مدیران دانشگاه نورث ایسترن از معترضان خواستند که کارت شناسایی خود را نشان دهند.

یورش وحشیانه پلیس آلمان به دانشجویان حامی فلسطین

پلیس آلمان با یورش به تجمع دانشجویان حامی غزه که خواهان توقف نسل کشی رژیم صهیونیستی بودند ضمن سرکوب آنها برخی را بازداشت کرد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.