در مرز جنون!

نیویورک‌تایمز: حمله به رفح، برای تل‌آویو دستاوردی نخواهد داشت

یک رسانه آمریکایی امروز (شنبه) با اشاره به تجربه حمله ناموفق رژیم صهیونیستی به «خان‌یونس»، حمله احتمالی این رژیم به دیگر مناطق غزه را نیز بی‌نتیجه دانست و تاکید کرد که حمله به رفح نیز دستاوردی ندارد.

به گزارش شهروند آنلاین، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در گزارشی به نقل از یک مقام برجسته این کشور، نوشت: ما به مقامات اسرائیلی اعلام کرده‌ایم که برای تعقیب رهبران حماس، راه‌های بهتری غیر از ویران کردن رفح نیز وجود دارد.

این رسانه آمریکایی به تخریب منطقه خان‌یونس در غزه، به بهانه تلاش برای یافتن رهبران حماس و اسرای صهیونیست اشاره کرد و افزود: خان‌یونس را ویران کردند اما چیزی پیدا نکردند.

نیویورک تایمز به ظهور دوباره مقاومت فلسطین در شمال غزه و شلیک راکت به سرزمین‌های اشغالی از این منطقه اشاره کرد و نوشت: اسرائیل شهر غزه را ویران کرد و بسیاری را کشت اما نیروهای حماس دوباره در همین مناطق (به اصطلاح پاکسازی شده) ظاهر شدند.

این رسانه انگلیسی‌زبان به نقل از این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، نوشت: اگر اسرائیل به عملیات گسترده در رفح دست بزند «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا فروش تسلیحات به (این رژیم) را محدود می‌کند.

بر اساس این گزارش، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا برای گفت‌وگو درباره آزادی اسرای صهیونیست در غزه و برنامه رژیم صهیونیستی در مورد حمله به رفح، در روزهای آینده به سرزمین‌های اشغالی سفر می‌کند.

آخرین باری که بلینکن به سرزمین‌های اشغالی سفر کرد، ماه مارس بود یعنی زمانی که آمریکا درباره تبعات حمله به رفح هشدار داد. دولت بایدن از آن هنگام تاکنون بارها درباره این حمله هشدار داده است.

سفر بلینکن در شرایطی انجام خواهد شد که هنوز مذاکرات برای برقراری آتش‌بس در غزه به نتیجه نرسیده است. نیویورک تایمز نوشت که گفت‌وگوهای وزیر خارجه آمریکا در سرزمین‌های اشغالی بر آزادی اسرای صهیونیست متمرکز خواهد بود.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داده‌اند که تل‌آویو مایل است در صورت توافق با حماس بر سر آزادی اسرا و آتش‌بس، در خصوص قصد خود برای حمله به رفح تجدید نظر کند.

بر اساس این گزارش، این به معنای پایان جنگ نیست و رژیم صهیونیستی در خصوص اتمام جنگ کوتاه نخواهد آمد.

در همین رابطه رسانه‌های عربی گزارش دادند که مصر به رژیم صهیونیستی پیشنهاد داده که حاضر است در ازای عدم حمله به رفح، مذاکرات آتش‌بس برای توافق با حماس را با میانجیگری خود از سر بگیرد.

از سوی دیگر رسانه‌های صهیونیستی نیز گزارش دادند که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم با طرح‌های ارتش برای حمله به رفح موافقت کرده اما هنوز برای اجرای آن چراغ سبز نشان نداده است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.