اوباما پدرخوانده دولت بایدن نخواهد بود

باراک به انگلیس می‌رود

احتمال دارد بایدن اوباما را برای پست سفیر این کشور در انگلیس و به نشانه تشکر و قدردانی منصوب کند.

شهروند آنلاین: روزنامه ساندی تایمز از قول منبعی ناشناس نوشت که جو بایدن شاید باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا را برای پست سفیر این کشور در انگلیس کاندیدا کند.

به گزارش اسپوتنیک، این منبع ناشناس از قول جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، اعلام کرد که احتمال دارد بایدن اوباما را برای پست سفیر این کشور در انگلیس و به نشانه تشکر و قدردانی منصوب کند.

روزنامه ساندی تایمز نیز گزارش داد که اقدام بالقوه برای انتصاب اوباما به عنوان سفیر ممکن است برای بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس با توجه به اظهارات غیر دوستانه قبلی‌اش در مورد اوباما خجالت‌آور باشد.

به عنوان مثال در سال ۲۰۱۶، جانسون که در آن زمان شهردار لندن بود مقاله‌ای را در سان نوشت که در آن به حذف نیم‌تنه مجسمه وینستون چرچیل، نخست‌وزیر پیشین انگلیس از دفتر کار به وسیله اوباما، کمی پس از روی کارآمدنش اشاره کرده بود.

جانسون نوشته بود:‌ «برخی گفته‌اند که این اقدام از سوی اوباما یک بی‌حرمتی به انگلیس بود. برخی هم گفتند که این نمادی از تمایل‌نداشتن یک رئیس‌جمهوری با تباری کنیایی به امپراتوری بریتانیا بوده که چرچیل مدافع آن بود؛ این نیم‌تنه به صورت قرضی و در دوران ریاست‌جمهوری جورج بوش پسر به دفتر کار کاخ سفید داده شده بود.»

تامی ویتور، سخنگوی سابق اوباما، اخیرا توییتی نوشته بود که آنها هرگز اظهارات نژادپرستانه جانسون را درباره اوباما و ارادتمندی به ترامپ فراموش نمی‌کنند.

این اظهارات درست چند روز پس از اعلام تبریک جانسون به بایدن بابت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر مطرح شد که در توییتی نوشت، واشنگتن مهم‌ترین متحد لندن است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.