سرقت خودرو با قیچی آرایشی زنانه

سارقی جوان که در حیاط پلیس آگاهی با نام حرفه‌ای از او یاد می‌شود، شگرد خاصی در دزدی دارد و به گفته خودش زیر ۱۰ ثانیه با استفاده از قیچی آرایشی زنانه خودروهای خارجی را سرقت می‌کند.

به گزارش شهروند آنلاین، لحظه‌ای دست از صورتش برنمی دارد تا مبادا تصویرش پخش و رسانه‌ای شود؛ انواع سارقان خودرو و لوازم ماشین در محوطه میدان صبحگاه آگاهی پلیس تهران بزرگ کنار هم و به صورت جمعی نشسته‌اند اما این سارق حرفه‌ای خودرو از آن سوژه‌های داغ رسانه‌ای است.

باندی ندارد، خودش است و مالخری که مفت‌خری می‌کند و خیلی تردستانه سعی دارد خود را از دید دوربین‌ها و خبرنگاران دور کند؛ نزدیک می‌شوم و تنها چیزی که از چهره‌اش پیداست دستان دستبند خورده با تتویی خاص روی مچ دست چپ است.

چپ دستی که با تردستی زیر ۱۰ ثانیه با قیچی آرایشی زنانه اقدام به سرقت خودرو خارجی می‌کند و به گواه افسر پرونده‌اش بسیار باهوش است؛ با خود می‌اندیشم که اگر راه علم و تحصیل را پیش می‌گرفت مسیر زندگی‌اش تغییر می‌کرد و شاید امروز مصاحبه‌ای از جنس دیگر با این جوان انجام می‌شد اما افسوس.

جوان چپ دست سارقی که با قیچی زنانه قفل خودرو را باز می‌کرد و با استفاده از آن بدون سوئیچ ماشین روشن می‌کند و البته که می‌گویند: او سلطان سرقت خودروی «مزدا سه» است.

خودش در مورد شگرد سرقت‌هایش می‌گوید: «تو کوچه و خیابون‌ها دنبال سوژه می‌گشتم و ماشینی که خوشم می‌آمد رو با قیچی باز می‌کردم، سوار می‌شدم و می‌رفتم.»

او در مورد تعداد خودروهایی که دزیده هم گفت: واقعیت دقیق یادم نیست چون تعدادش زیاد بوده.

این متهم در خصوص نحوه قیمت‌گذاری و فروش خودروهای سرقتی از جمله «مزدا سه» ادامه می‌دهد: «بیشتر لوازم داخلی‌اش را باز می‌کردم و می‌فروختم؛ بعدم هم یه دوری با ماشین می‌زدم و بعد ولش می‌کردم توی خیابون.»

«بالا و پایین شهر یا زمان دزدی برام مهم نبود فقط نوع ماشین منو جذب می‌کرد.»

اما توصیه این سارق هم به شهروندان برای جلوگیری از سرقت خودرو در نوع خود جالب است؛ او تصریح می‌کند: به طور معمول هر نوع ماشینی را می‌توان دزدید.

از او می‌پرسم که نصب تجهیزات ایمنی مثل دزدگیر و قفل پدال روی خودرو هم مانع سرقت خودرو نمی‌شود که باز هم سری تکان داده و می‌گوید: فقط یکم در زمان سرقت تاخیر ایجاد می‌کند.

این سارق تاکنون دو بار سابقه دستگیری دارد که به قول خودش علاقه خاصی به سرقت خودروهای خارجی به ویژه مزدا سه دارد.

آخرین سوالم از این سارق تردست در مورد این است که چه میزان زمان برای سرقت یک خودرو نیاز دارد که با طعنه یادآوری می‌کند: ماشین خارجی اگر دزدگیر داشته باشد ۲۰ ثانیه و اگر نه، زیر ۱۰ ثانیه./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.