670هزار نفر بیمه بیکاری گرفته‌اند

6 میلیون تومان حداکثر حقوق بیمه بیکاری

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون درباره حداقل حقوق بیمه بیکاری گفت: «افرادی که از اول خرداد امسال بیکار شدند، حداقل دو میلیون تومان دریافت می‌کنند.»

شهروندآنلاین: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور دولت تصمیم گرفت تا براساس قانون به کسانی که در پی شیوع این ویروس کار خود را از دست دادند، بیمه پرداخت کند.

در حالی ‌که در قانون ذکر شده است که مجموع دریافتی مقرربگیر بیمه بیکاری نباید از 80درصد متوسط مزد یا حقوق کمتر باشد، مشاهده شد که مشمولان بیمه بیکاری کرونا گلایه‌های بسیاری از وضعیت پرداختی‌ها داشتند. بر اساس بررسی‌ها میزان پرداختی‌های بیمه بیکاری مشمولان کرونا به اندازه‌ای کم بوده که در برخی موارد تا 70هزار تومان در گزارش‌های میدانی گزارش شده است. اما اکنون شواهد حاکی از آن است که شرایط تغییر کرده است.

بابایی، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، درباره حداقل حقوق بیمه بیکاری گفت: «افرادی که از اسفند 98 بیکار شده‌اند تا قبل از خرداد 99 بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا حداقل یک میلیون تومان مقرره بیکاری دریافت می‌کردند، اما از خردادماه این میزان براساس قانون بیمه بیکاری و همچنین شرایط تأهل یا تجرد و افراد تحت تکفل گاهی به 5 تا 6 میلیون تومان هم افزایش یافته است.»

او افزود: «به‌ ازای هر فرد تحت تکفل 10درصد حداقل دستمزد اعلامی شورای‌ عالی کار به رقم بیمه بیکاری اضافه شده است.»

بابایی گفت: «تاکنون به 670هزار نفر بیمه بیکاری پرداخت شده است.»

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: «از اول خرداد تا کنون 196هزار و 246 نفر در سامانه جامع روابط کار برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند که 95هزار نفر تعیین ‌تکلیف شده و از این تعداد 68 هزار بیمه‌شده بیمه بیکاری گرفته‌اند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.