ابتکار جوان فلسطینی در راه‌اندازی لباسشویی خورشیدی در غزه

یک خانواده فلسطینی ساکن اردوگاه رفح در جنوب نوار غزه، با راه‌اندازی یک چادر لباسشویی خورشیدی در تلاش‌اند تا از رنج و مشقت‌های زنان آواره فلسطینی برای شست‌وشوی لباس بکاهند.

به گزارش شهروند آنلاین، اهالی غزه پس از تحمل 7 ماه مشقت‌های جنگ و آوارگی، در اقدامی مبتکرانه اقدام به راه‌اندازی مرکز لباسشویی خورشیدی کردند.

«سعید العطار»، آواره‌ای از شمال نوار غزه، با همراهی اعضای خانواده‌اش تلاش دارد تا با راه‌اندازی مرکز لباسشویی خورشیدی در رفح، ضمن غلبه بر بحران قطعی برق، از رنج زنان فلسطینی برای شست‌وشوی لباس‌ها بکاهد.

«سعید العطار»؛ مبتکر ایده لباسشویی خورشیدی در گفت‌وگو با تسنیم گفت: ما فقط یک لباسشویی داشتیم که موتور آن بخاطر حجم کارکرد زیاد، سوخت. بعد دو دستگاه لباسشویی دیگر را اضافه کردیم و به تدریج وضعیت بهتر شد و این ایده مورد استقبال بانوان اردوگاه قرار گرفت.

«ام نافذ»؛ کارگر لباسشویی خورشیدی نیز می‌گوید: شستن لباس‌ها از من دو ساعت وقت می‌گرفت. امروز با کمک انرژی خورشیدی، در زمان ما برای شست‌وشوی لباس‌ها صرفه‌جویی می شود.

«ام جمال»؛ یکی از آوارگان ساکن رفح نیز می‌گوید؛ مشکلات ما برای شست‌وشوی لباس‌ها بر کسی پوشیده نیست. به خاطر شست‌وشوی مکرر لباس، دست‌های ما درد می‌گرفت، چون میزان رختی که می‌شستیم، انرژی و وقت زیادی از ما می‌گرفت.

ایده لباسشویی خورشیدی به رغم اجرایی شدن در مقیاسی کوچک، توانسته بخش ناچیزی از مشکلات جنگ و آوارگی را برای زنان فلسطینی ساکن غزه التیام ببخشد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.