جزئیات تازه از عملیات حج تمتع 1403

اختصاص ۷۶۵ پرواز رفت و برگشت برای زائران سرزمین وحی

وزیر راه و شهرسازی گفت: در مراسم حج تمتع امسال ۷۶۵ پرواز رفت و برگشت انجام خواهد شد که مسئولیت آن را دو شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی(ایران ایر) و معراج متقبل شده‌اند.

به گزارش شهروند آنلاین، مهرداد بذرپاش در مراسم بدرقه نخستین گروه از زائران حج تمتع به سرزمین وحی اظهار کرد: مجموعه دولت و صنعت هوایی و تمامی نهادهای نظامی، امنیتی، سپاه، پلیس، نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت و سازمان حج و زیارت و… به این که خادم زائران بیت‌الله الحرام هستند، افتخار می‌کنند.

او با اشاره به این که عملیات سفر عمره پس از وقفه‌ای چندساله از سر گرفته شد، گفت: در مجموع در مراسم حج تمتع امسال 765 پرواز رفت و برگشت انجام خواهد شد که مسئولیت آن را دو شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی(ایران ایر) و معراج متقبل شده‌اند.

وزیر راه در ادامه گفت: عملیات انتقال زائران بیت‌الله الحرام از 21 فرودگاه کشور از جمله ترمینال سلام فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) انجام خواهد شد و سفارت عربستان سعودی در کشورمان هم همکاری خوبی را در زمینه سفر به سرزمین وحی رقم زد.

او با اشاره به این که ترمینال سلام فرودگاه امام(ره) تا چند ماه آینده آماده انتقال زائران اربعین حسینی به کشور عراق خواهد بود، ابراز امیدواری کرد که عملیات انتقال زائران حج تمتع که از امشب آغاز می‌شود، سرآغاز حرکتی باشد که به سربلندی مجموعه دست‌اندرکاران بینجامد.

وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت درس گرفتن از تجربیات گذشته برای خدمت‌رسانی بهتر به زائران تأکید کرد و گفت: صنعت هوایی مشتمل بربخش‌های مختلفی اعم از عملیات گروه پرواز، مهندسین فنی، پشتیبانی حفاظتی و امنیتی، حفاظت پرواز و… است و نهادهای مختلفی با وزارت راه در این زمینه همکاری می‌کنند.

او در پایان با اشاره به این که هزاران نفر در صنعت هوایی کشور در حال خدمت هستند، خطاب به کارکنان صنعت هوایی گفت: قطعا شما در ثواب زائران بیت‌الله الحرام سهیم و مأجور هستید.

انتقال 40 درصد حجاج ایرانی از ترمینال سلام

سعید چلندری؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) نیز ضمن سخنانی در آیین معنوی بدرقه زائران حج تمتع 1403 با اشاره به این که عملیات انتقال حجاج از ترمینال سلام فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) امسال برای سومین سال متوالی است که انجام می‌شود، بیان کرد: ترمینال سلام در حج پیش رو میزبان 40 درصد زائران کشور است.

او با بیان اینکه شهر فرودگاهی امام خمینی میزبان زائران بیت الله الحرام از 11 استان کشور است، افزود: 237 پرواز از فرودگاه امام(ره) انجام خواهد شد و در مجموع 33 هزار زائر از این فرودگاه به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

چلندری به برخی از خدمات که برای زائران در نظر گرفته شده است اشاره کرد و گفت: تمام تلاش ما این است که از این مأموریت بزرگ با سربلندی و موفق خارج شویم./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.