تأسیس بیمارستان‌های استانی و مجهز سپاه در دستور کار

سرلشکر سلامی: پنج بیمارستان از سوی سپاه در مراکز استان‌ها بهره‌برداری شد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: طبق برنامه، تمام مراکز استان‌ها در کشور باید دارای بیمارستانی مجهز از سوی سپاه باشد و روند احداث این بیمارستان‌ها در حال انجام و تاکنون پنج بیمارستان بهره‌برداری شده است.

به گزارش شهروند آنلاین، سرلشکر حسین سلامی روز دوشنبه در جریان سفر یکروزه به سمنان برای افتتاح، کلنگ‌زنی و بازدید از طرح‌های حوزه بهداشت و درمان، به خبرنگاران افزود: برای تمام استان‌های کشور که سپاه در مراکز آنها فاقد بیمارستان است، مجوز صادر شد تا در مراکز استان‌ها بیمارستان مجهزی ساخته شود.

او تاکید کرد: در اجرای این رویکرد و از چهار سال گذشته تاکنون پنج بیمارستان بهره‌برداری شده و روند صدور مجوز و اجرای مراحل عمرانی به مرور در حال انجام است.

او درباره برنامه ارایه خدمات بهداشت و درمان در مناطق شهرستانی از سوی سپاه پاسداران، یادآور شد: احداث ۵۰۰ درمانگاه در شهرهای غیرمرکز استانی نیز در کشور پیش‌بینی شد که تاکنون ۱۲۰ درمانگاه به مرحله بهره‌برداری و ارایه خدمت رسیده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: بقیه درمانگاه‌ها از سوی بسیج در دست ساخت است تا طی سال‌های آینده زنجیره درمان در سطوح شهرستانی از سوی سپاه تامین و تجهیز شود.

سرلشکر سلامی در آیین کلنگ‌زنی ساخت بیمارستان ۱۲۸ تختخوابی قائم آل محمد(عج) با زیربنای ۱۰ هزار متر مربع که در آن بخش‌های قلب، زنان، اورژانس تخصصی و تروما، ام‌آرآی و سی‌تی‌اسکن ساخته خواهد شد، حضور یافت.

بازدید از قسمت های مختلف تیپ ۱۲ قائم(عج) و حضور در آیین بهره‌برداری از مرکز فوق تخصصی جراحی‌های محدود خاتم‌الانبیا(ص) که طی هفت سال در چهار هزار و ۵۱۰ متر مربع و چهار طبقه با چهار اتاق عمل مجهز ساخته و آماده بهره‌برداری شده، حضور یافت. این مرکز دارای پنج بخش اصلی اورولوژی، گوش و حلق و بینی، چشم، زنان و جراحی‌های عمومی است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.