فرار مالیاتی ۵۱ میلیارد تومانی ۴ طلافروشی در اردبیل

رئیس مرکز بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور از شناسایی ۵۱۰ میلیارد ریال فرار مالیاتی از چهار طلافروشی در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از سازمان امور مالیاتی، شاهین مستوفی در مورد نحوه شناسایی فرار مالیاتی حوزه طلافروشان اردبیل، اظهار داشت: متعاقب گزارش‌های واصل شده مبنی بر سوءاستفاده از صندوق‌های قرض‌الحسنه و انتقال گردش مالی از بانک‌ها به برخی از این صندوق‌ها، اجرای بازرسی مالیاتی موضوع ماده ۱۸۱ قانون مالیات‌های مستقیم یک صندوق قرض‌الحسنه در استان اردبیل در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: با بازرسی انجام شده و با توجه به مدارک به دست آمده، مشخص شد چهار طلافروشی اقدام به پنهان‌سازی بخش قابل توجهی از فعالیت اقتصادی خود در قالب گردش مالی صندوق قرض‌الحسنه کرده‌اند، به نحوی که در سال ۱۴۰۱ جمع گردش مالی درآمدی آنها در صندوق قرض‌الحسنه مذکور، قریب به ۵۱۰ میلیارد ریال بوده است که این مبلغ درآمدی در محاسبه مالیات این اشخاص در مقطع زمانی تسلیم اظهارنامه، لحاظ نشده بود و مجموع مالیات ابرازی طلافروش‌های یاد شده، تنها ۱۸ میلیون تومان بوده است.

رئیس مرکز بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: مطالبه مالیات و جرائم ناشی از کتمان درآمد مذکور با رعایت قوانین و مقررات مربوطه در حال انجام است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.