فرار به جلو به وقت پاریس

واکنش کنعانی به بیانیه اخیر وزارت خارجه فرانسه

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: فرانسه در موضوعات حقوق بشری که نمونه واضح آن انفعال در موضوع نسل‌کُشی غزه است، دارای رویکرد دوگانه بوده و از سوی دیگر مأمن تروریست‌های ضدایرانی است، لذا حقی برای ورود به تصمیمات قضایی ایران ندارد.

به گزارش شهروند آنلاین، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص بیانیه اخیر وزارت خارجه فرانسه در ارتباط با دو شهروند زندانی فرانسوی در ایران اظهارداشت: ما اینگونه مواضع غیرحرفه‌ای، مداخله‌جویانه و نامناسب آن هم با توسل به استنادات واهی را قویا محکوم می‌کنیم.

کنعانی گفت: افراد مورد اشاره در بیانیه وزارت خارجه فرانسه بر اساس شواهد و مدارک متقن دستگیر شده و دولت فرانسه بخوبی نسبت به جرایم آنها واقف است، فلذا معتقدیم استفاده از الفاظ نادرست در بیانیه وزارت خارجه فرانسه فرار به جلو بوده و کمکی به حل مشکلات نمی‌کند.

او تاکید کرد: قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران مستقل بوده و تصمیمات قضایی آن محترم و لازم‌الاجراست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: در حالی که دولت فرانسه در موضوعات حقوق بشری که نمونه واضح آن انفعال در موضوع نسل‌کُشی غزه است، دارای رویکرد دوگانه بوده و از سوی دیگر مأمن تروریست‌های بدنام ضدایرانی است، حقی برای ورود به تصمیمات قضایی جمهوری اسلامی ایران ندارد.

کنعانی در پایان خاطرنشان کرد: به وزارت خارجه فرانسه توصیه می‌کنیم از توسل به چنین بیانیه‌ها و بکارگیری کلمات خارج از نزاکت دیپلماتیک که تبعات منفی بر روابط دو کشور و افکار عمومی ایرانیان دارد، پرهیز کند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.