مرثیه هاآرتص برای صهیونیست‌ها؛فروپاشی نزدیک است

«اریس لعال» نویسنده و تحلیلگر سیاسی صهیونیست نوشت: پس از هفت ماه جنگ، اسرائیل در حال فروپاشی است و به سوی یک فاجعه پیش می‌رود.

به گزارش شهروند آنلاین، لعال در مقاله‌ای در روزنامه «هاآرتص» تصریح کرد که حماس هنوز زنده است، نفس می‌کشد و اسیران صهیونیست روز به روز جان خود را از دست می‌دهند و سران رژیم اسرائیل به وظایف خود عمل نمی‌کنند.

او اضافه کرد که پس از هفت ماه جنگ، رژیم صهیونیستی در حال فروپاشی است، فروپاشی اقتصادی، انزوای بین‌المللی، از دست دادن حمایت کشورهای غربی و جنگی طولانی‌مدت در انتظار این رژیم است.

این نویسنده صهیونیست ادامه داد که صهیونیست‌ها در صورتی که از حواشی و جار و جنجال‌های «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی، «یوآو گالانت» وزیر جنگ و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل و اعضای کابینه فاصله بگیرند، به زودی با واقعیت‌هایی رو‌به‌رو خواهند شد که در مقابل آن زانو زده و تسلیم خواهند شد.

هاآرتص در مقاله‌ای دیگر با انتقاد شدید از نتانیاهو، به توصیف مشکلات و مصیبت‌های رژیم صهیونیستی پرداخت.

این روزنامه نوشت: ۱۳۲ اسیر اسرائیل در تونل‌های حماس گرفتار هستند، شهرک‌های همجوار نوار غزه و مرزهای لبنان بی‌دفاع رها شده است و مشخص نیست که اسرائیلی‌های آواره شده به آنجا بازمی‌گردند یا خیر و چه زمانی ممکن است، بازگردند.

هاآرتص افزود: مسیر حیاتی بندر «ایلات» بسته شده، شرکت‌های هواپیمایی، پروازهای خود به فرودگاه «بن گورین» را متوقف کرده‌اند، رتبه اعتباری اسرائیل کاهش یافته است، کسری بودجه و تورم در حال انفجار است، ایران هم به اندازه کافی احساس امنیت می‌کند و می‌تواند صدها موشک و پهپاد را به سوی اسرائیل روانه کند که به تنهایی نمی‌تواند از خود دفاع کند.

این روزنامه صهیونیستی اضافه کرد: اسرائیل متهم به نسل‌کشی و نتانیاهو با خطر صدور حکم دستگیری از دیوان بین‌المللی رو‌به‌رو است، «جوبایدن» رئیس جمهوری آمریکا، ارسال سلاح به اسرائیل را تعلیق کرده و دولت آمریکا، تل آویو را به نقض قوانین بین‌المللی متهم می‌کند و شهرک‌نشین‌ها با تحریک اعضای کابینه، اقدام به حمله به فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری و تخریب دارایی‌های آنها می‌کنند.

به گزارش ایرنا، پس از گذشت حدود هشت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم اسرائیل طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی در این مدت نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.