پاپ: سگ‌ها و گربه‌های کوچک کم نیستند؛ کمبود بچه داریم

اخیرا تحقیق بزرگ مجله علمی لانست (Lancet) هشدار داد که تا سال ٢١٠٠، جمعیت ١٩٨ کشور از ٢٠٤ کشور جهان کاهش می‌یابد

بحران جمعیت و فرزندآوری معضلی جهانی است. اخیرا تحقیق بزرگ مجله علمی لانست (Lancet) هشدار داد که تا سال ٢١٠٠، جمعیت ١٩٨ کشور از ٢٠٤ کشور کاهش می‌یابد و بیشتر تولدها در کشورهای فقیر اتفاق می‌افتد. اینگونه می‌شود که ‌یک شرکت تولیدکننده پوشک بچه در ژاپن خط تولید پوشک نوزادان را به پوشک بزرگسالان تغییر می‌دهد، چرا که یک دهه است میزان فروش پوشک بزرگسالان از فروش پوشک نوزادان در این کشور پیشی گرفته است! همچنین پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، از حضور پرشمار سگ‌ها و گربه‌های کوچک در خانه‌ها به جای فرزند شاکی می‌شود.

شهروندآنلاین: زمستان جمعیتی پیش روی بسیاری از کشورهای صنعتی همواره هشدار پاپ را در پی داشته؛ چنانکه در گردهمایی سالانه گروه‌های طرفدار خانواده در ایتالیا درباره بحران جمعیتی که اروپا را فراگرفته گفت و از صنایع سلاح و پیشگیری از بارداری انتقاد و آنها را به ویرانی یا جلوگیری از زندگی متهم کرد.

گربه‌ها و سگ‌ها به جای بچه‌ها

«خانه‌ها پر از اشیا و خالی از کودکان شده و در حال تبدیل به مکان‌های بسیار غم‌انگیزی می‌شوند. سگ‌ها و گربه‌های کوچک کم نیست، اینها زیادند. کمبود بچه وجود دارد.» فرانسیس ٨٧ساله این را گفت و درباره اینکه اروپا با سرعت در حال تبدیل شدن به قاره‌ای پیر، خسته و تسلیم است، هشدار داد و عنوان کرد: «واقعیتی وجود دارد که یک محقق جمعیت‌شناسی به من گفت. اکنون سرمایه‌گذاری‌هایی که بیشترین درآمد را دارند، کارخانه‌های اسلحه‌سازی و وسایل پیشگیری از بارداری هستند. یکی زندگی را نابود می‌کند، دیگری مانع زندگی می‌شود… چه آینده‌ای داریم؟» او ادامه داد: «مشکل جهان ما به دنیا آمدن کودکان نیست، بلکه خودخواهی، مصرف‌گرایی و فردگرایی است که مردم را بیزار، تنها و غمگین می‌کند.» میزان باروری اروپا در دهه گذشته، حدود ١,٥ تولد به ازای هر زن بوده، اما بسیار کمتر از ٢.١ تولد مورد نیاز برای حفظ سطح جمعیت است. کاهش تولد به ویژه در ایتالیا شدید است و در سال ٢٠٢٣ به پایین‌ترین حد خود رسید تا پانزدهمین کاهش متوالی سالانه را رقم بزند.

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.