در دیدار رئیس هلال ‌احمر ایران و دبیرکل صلیب سرخ سنگاپور مورد تأکید قرار گرفت

افزایش توان جمعیت‌های ملی با تبادل تجربیات

در دیدار دوجانبه رئیس جمعیت هلال احمر با دبیر کل جمعیت ملی صلیب سرخ سنگاپور، ظرفیت‌های دو جمعیت ملی بررسی و بر افزایش توان خدمت به مردم از طریق تبادل تجربیات جمعیت‌های ملی در شبکه نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر تاکید شد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار برخط با دبیرکل جمعیت صلیب سرخ سنگاپور گفت: جمعیت هلال احمر ایران بیش از 3 میلیون عضو دارد که پیش‌بینی ما این است که تا ۸ ماه آینده این عدد به ۵ میلیون داوطلب برسد.

کولیوند با اشاره به اهداف این جمعیت از راه‌اندازی خانه‌های هلال گفت: خانه‌های هلال با هدف توانمندسازی مردم محلی برای امدادرسانی در مواقع بروز بحران ایجاد شده است. این خانه‌ها به صورت شبکه‌ای گسترده با هلال احمر در ارتباط هستند و ارتباط خوبی با محلات، مساجد، مدارس و …. دارند. در این خانه‌ها به ارائه آموزش‌های عمومی ‌برای شناسایی و پیشگیری از مخاطرات و مواجهه با بحران‌ها می‌پردازیم. تشکیل تیم‌های یاس و سحر نیز با هدف توانمندسازی جوانان و افزایش تاب‌آوری جامعه انجام شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر به تشریح خدمات متنوع آموزشی، دارویی، درمانی و توانبخشی پرداخت و تاکید کرد: آماده انتقال تجارب به سایر جمعیت‌های ملی و دریافت تجارب این جمعیت‌ها هستیم.

کولیوند ادامه داد: هلال احمر در حوزه برگزاری تجمعات انبوه تجربیات فراوانی دارد، یکی از این تجربیات را در پیاده‌روی اربعین حسینی شاهدیم که در یک بازه زمانی دو هفته‌ای نزدیک به ۲۵ میلیون نفر از مردم در سنین و با شرایط مختلف در این راهپیمایی شرکت می‌کنند.

او افزود: مسئولیت بهداشت، درمان و امداد و نجات در عراق را هلال احمر ایران بر عهده دارد. در این مراسم بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ پزشک داوطلبانه با هلال احمر همکاری می‌کنند، برای افزایش سطح کیفی خدمات‌دهی کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین را هر ساله برگزار و نقاط ضعف و قوت را بررسی می‌کنیم.

تمرکز صلیب سرخ سنگاپور بر ارائه خدمات سلامت روان به سالمندان و معلولان است

بنجامین ویلیام دبیر کل جمعیت ملی صلیب سرخ سنگاپور گفت: ایران کشوری است که سوانح طبیعی زیادی را دارد ولی سنگاپور این شرایط را ندارد. صلیب سرخ سنگاپور در دو حوزه افزایش تاب‌آوری و ارائه خدمات بشردوستانه فعالیت می‌کند.

او ادامه داد: در حوزه خدمات بشردوستانه آماده ارائه خدمت به مردم بحران‌زده هستیم. تمرکز خدمات بشردوستانه صلیب سرخ در سنگاپور بر ارائه خدمات به افراد سالخورده است.

ویلیام افزود: علاوه بر این به خانواده‌های سالمندان و افراد معلول نیز خدمات در حوزه سلامت روان ارائه می‌کنیم. به کودکان و جوانان نیز آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهیم تا آنها بتوانند به سالخوردگان و معلولان خدمات ارائه دهند.

او ادامه داد: توانمندسازی جمعیت‌های ملی با ایجاد ارتباطات گسترده بین آنها می‌تواند سطح خدمات را ارتقا دهد. این همکاری‌های دوجانبه باعث می‌شود که خوداتکایی بیشتری پیدا کنیم.

دبیر کل جمعیت ملی صلیب سرخ سنگاپور افزود: سنگاپور ۱۰ تا ۱۲ هزار داوطلب هلال احمری فعال و پویا دارد. می‌توانیم با ایجاد ارتباط متقابل از ظرفیت‌های یکدیگر بهره‌برداری کنیم./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.