معضل‌سازی خوش‌نشینان!

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:اجازه زمین‌خواری نمی‌دهیم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت : اجازه زمین خواری را به خوش‌نشینان نمی‌دهیم.

به گزارش شهروند آنلاین، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیروز در حاشیه بازدید از رودخانه حفاظت شده سردآبرود کلاردشت با ذکر این نکته که در دولت مردمی سیزدهم جلوی تجاوز و تفکیک عرصه‌های طبیعی در مازندران گرفته شده است، گفت: اجازه ادامه زمین‌خواری را به خوش‌نشینان در کلاردشت نمی‌دهیم.

علی سلاجقه افزود: همه دستگاه‌های ملی باید به نظام مسائل زیست محیطی این خطه شمالی اهتمام ویژه داشته باشند.

او با توضیح این که خطر زمین‌خواری خوش‌نشینان در کمین منطقه زیبای کلاردشت است، ادامه داد: هم‌اکنون منابع آب آشامیدنی منطقه به سبب بی‌توجهی به زیر ساخت‌ها و هجوم خوش‌نشینان با مشکل مواجه شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: متاسفانه همچنان شاهد قطعه‌بندی شدن زمین‌های ملی در مازندران به خصوص در منطقه کلاردشت هستیم، مطمئن باشید با توجه به اهتمام دولت سیزدهم از تمام ظرفیت‌های ملی برای حفظ محیط زیست این استان استفاده خواهد شد.

سلاجقه با بیان اینکه گردشگری مازندران با حفاظت مسائل زیست محیطی رونق می‌گیرد، گفت: در زمان حاضر رودخانه سردآبرود حفاظت شده در کلاردشت به علت بی‌توجهی به رعایت حریم رودخانه‌ها با مشکلات زیست‌محیطی مواجه شده است.

او از اصلاح ضوابط رعایت حریم رودخانه سردآبرود کلاردشت خبر داد و توضیح داد: این ضوابط که طبق قانون می‌تواند شناور باشد پس از ۳۰ سال ضوابط استقرار حریم، بازبینی و مقررات جدید ابلاغ شده است.

معاون رئیس جمهور با بیان این که همه مردم باید به حفظ زیبایی مازندران کمک کنند، گفت: با هجوم خوش‌نشینان، پسماند و فاضلاب محیط زیست شهرستان کلاردشت را با چالش جدی مواجه کرده است.

او بر لزوم توجه بیشتر شهرداری کلاردشت به حل مشکل زباله و پسماند تاکید کرد و ادامه داد: اگرچه زیر ساخت‌های خوبی در کلاردشت با همت دولت در حال بهره‌برداری است، اما تاکید می‌کنم که مشکلات کلاردشت در تراز ملی باید تصمیم‌گیری شود.

سلاجقه که به عنوان نماینده تام‌الااختیار رئیس جمهور در دور دوم سفر هیئت دولت به مازندران سفر کرده است، گفت: توجه به حفظ و گسترش تولید گونه آزاد ماهیان خزر در دولت سیزدهم و با همت مسئولان استان مازندران در غرب این استان عملیاتی شده است.

او بیان داشت: باید به جاده‌های اصلی ورود به استان مازندران توجه بیشتری شود که این مقوله مورد اهتمام دولت سیزدهم قرار گرفته است./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.