عبور کاروان سلامت از مناطق صعب‌العبور

بهره‌مندی بیش از ۲۰۰ نفر از خدمات درمانی در روستای کم‌برخوردار نیدر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان از اعزام کاروان سلامت به روستای نیدر شهرستان کامیاران خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر،جلالی، مدیرعامل هلال احمر کردستان با اعلام این خبر گفت: روستای کم‌برخوردار نیدر از توابع بخش موچش شهرستان کامیاران با جمعیت بالغ بر ۲۵۰نفر به دلیل صعب‌العبور بودن از امکانات بسیار کمی‌برخوردار هستند .

او افزود: در این طرح بیش از ۲۰۰ نفر از خدمات درمانی از جمله خدمات بهداشتی، درمانی و دارویی رایگان شامل ویزیت عمومی، مامایی، مشاوره طب سنتی و مشاوره جوانی جمعیت، توزیع دارو به صورت رایگان بهره‌مند شدند.

دکتر جلالی در ادامه بیان داشت: در حاشیه اجرای کاروان سلامت مباحث آموزشی بهداشت دهان و دندان نیز به دانش‌آموزان روستا ارائه شد و هدف از راه‌اندازی کاروان‌های سلامت افزایش سلامت روستاییان و کم‌کردن هزینه‌های درمانی و با توجه ‌به در دسترس نبودن پزشکان متخصص در این مناطق است.

او ادامه داد: طرح کاروان سلامت از طرح‌های ملی جمعیت هلال احمر است که با هدف کمک به بهبود سطح سلامت محرومان، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در مناطق محروم، ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی نیازمندان با حفظ کرامت انسانی همچنین ایجاد مشارکت موثر در بین داوطلبان اجرا می‌شود و همچنین بسته‌های بهداشتی، لوازم التحریر توزیع شد و برگزاری مسابقه با اهدای جایزه، از برنامه‌های جانبی در روستای نیدر بود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.