مولدسازی بزرگ دولت در جوانی جمعیت

وزیر راه و شهرسازی:70 همت برای زمین‌های مورد نیاز طرح جوانی جمعیت تامین شد

وزیر راه و شهرسازی از تامین ۷۰ هزار میلیارد تومان برای زمین‌های واگذار شده به متقاضیان طرح جوانی جمعیت خبر داد و گفت: یکی از بزرگترین مولدسازی‌های تاریخ کشور در زمینه جوانی جمعیت رقم خورده است.

به گزارش شهروند آنلاین از وزارت راه و شهرسازی، «مهرداد بذرپاش» در حاشیه دومین رویداد اهدای جایزه ملی جوانی جمعیت که به همت ستاد ملی جمعیت در بخش‌های خانواده، رسانه، سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ها و موسسات خصوصی، مدیران و نخبگان در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، به اقدامات این وزارتخانه در راستای حمایت از جوانی جمعیت اشاره کرد و افزود: تاکنون به تعداد زیادی از خانواده‌های چند فرزندی، به منظور اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، زمین رایگان واگذار شده است.

او ادامه ‌داد: تامین زمین مورد نیاز طرح جوانی جمعیت و انجام اقدامات آماده‌سازی آنها و تقدیم به متقاضیان، حدود ۷۰ همت منابع مالی نیاز داشت که انجام شد و یکی از بزرگ‌ترین مولدسازی‌های تاریخ کشور در بحث جوانی جمعیت رقم خورد.

این عضو کابینه دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: برای تامین زمین و عرضه به متقاضیان در سال جاری به مقدار سال ۱۴۰۲ و بیشتر هدفگذاری شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به واگذاری ۹ هزار و ۳۰۰ قطعه زمین به متقاضیان یزدی در روز گذشته، بیان‌داشت: تا دیروز ۷۵ هزار متقاضی زمین دریافت کرده‌اند و در تلاش هستیم تا زمین هر یک از متقاضیان تقدیم‌شان شود.

بذرپاش با بیان اینکه تامین این زمین‌ها در نقاط مختلف کشور کار آسانی نیست، اظهار داشت: این زمین‌ها برای آماده‌سازی و واگذاری به متقاضیان باید مراحل قانونی خود را سپری کنند و سپس در صورت نیاز تغییر کاربری یابد به محدوده‌های شهری الحاق شوند. البته همکاران ما همه تلاش خود را برای تسریع عملیات می‌کنند و باید توجه داشت که به طور حتم همه متقاضیان واجد شرایط که در سامانه ثبت نام کرده‌اند از زمین برخوردار می‌شوند.

او در ادامه به ایجاد اتاق مادر و کودک در مجتمع‌های خدماتی -رفاهی بین راهی اشاره کرد و گفت: حدود ۵۰ اتاق در مدار خدمت‌رسانی قرار دارند و طبق برنامه، ۵۰۰ مورد نیز امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان از اختصاص یک‌هزار و ۳۰۰ تابلو (بیلبورد) در جاده‌ها، ترمینال‌ها، پایانه‌ها، ایستگاه‌ها و فرودگاه‌ها برای فرهنگ‌سازی با همکاری ستاد جوانی جمعیت خبر داد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.